Вибухонебезпечна весна

Рятувальники готуються до вибухонебезпечної весни: шукачі металобрухту почнуть полювання на арсенальний спадок.

 

 

Лозівські рятувальники готуються до вибухонебезпечного врожаю, щойно зійде сніг. Після пожежі на арсеналі 2008 року шукачі металобрухту постійно знаходять снаряди, розкидані вибухами. Згодом ці боєприпаси опиняються у посадках та на сміттєзвалищах.

Тільки розтане сніг, шукачі металобрухту вийдуть на пошуки своєї здобичі. І все б нічого, але у лозівській землі після Великої Вітчизняної та вибухів на арсеналі знаходиться багато снарядів. У Лозівському райуправлінні МНС сумно констатують: озброєні металошукачами мисливці на брухт додали проблем. Вони викопують снаряди і несуть їх у пункти прийому металобрухту. Але там боєприпаси не приймають (бо для цього потрібна спеціальна ліцензія). Тож шукачі викидають вибухонебезпечну здобич на звалищах, у посадках, під мостами, біля залізниці. Часто — у мішках. Інколи телефонують і анонімно повідомляють МНСників про місцезнаходження снарядів. Але часто не дзвонять.

Головний рятувальник Лозівщини Володимир Тертишний розповідає, що особисто виносив 152-міліметровий снаряд з території навколо нафтобази. А влітку під час пожежі на міському сміттєзвалищі там знайшли мішок з двома десятками 50-міліметрових мінометних мін.

Міське сміттєзвалище — це величезний відкритий майданчик без огорожі, шлагбауму і охорони. За всією цією територією наглядає один-єдиний диспетчер, Олександр Семенніков. Він працює тут нещодавно. Про історію з мінами на ввіреному йому полігоні не чув. Але підтверджує: сторонніх на звалищі вистачає.

Диспетчер пообіцяв знімальній групі телеканалу “Сігма” бути пильним. До пильності рятувальники закликають і лозівчан: якщо ви знайшли або побачили предмет, схожий на боєприпас, або підозрілу сумку чи мішок, одразу повідомте про це за телефоном “101”. З мобільного дзвінок безкоштовний. І в жодному разі не наближайтеся і не чіпайте знахідку руками.