На Бритаї Івана Купала святкували до ранку

На берегах Бритая у ніч з 6 на 7 липня святкували зі стародавніми обрядами: стрибали, плели і загадували бажання.

На різних пляжах розгорнулися різні купальські гуляння. Хто просто розважався, а хто прийшов, аби здійснити стародавні обряди.

 

На одному березі Бритая відзначали Івана Купала організовано і за сценарієм. Тут зібралось більше двохсот чоловік. Люди були налаштовані на веселу ніч.

Однією з традицій Івана Купала є пускання вінків на воду. Тут дівчатам їх  роздавали. Щоправда, віночки не справжні — пластикові. Деякі жінки так захопились духом свята, що почали згадувати купальські традиції і плести вінки з трави, щоб потім, загадавши бажання, пустити на воду.

Вінки пускали не тільки, щоб загадати бажання. Незаміжні дівчата так шукали свого нареченого. Це один з обрядів. Хоча є й інший — складніший. У давні часи на Івана Купала дівчата, щоб знайти свого судженого, повністю роздягалися і ходили колами по полю. Вважалося, що тоді наречений побачить їх уві сні. Проте сучасні дівчата до цього не готові.

Опівночі розпочали пошуки папороті. Запалили багаття — так званий купалець. Біля нього водили хороводи та співали, що прийде на думку. Найсміливіші почали стрибати. Робили це і самі, й у парах. Але більшість стрибала не за обрядом, а просто заради екстриму.

Святкували Івана Купала і на іншому пляжі Бритая. Там люди доводили: традиції Івана Купала не забуті. Вони прийшли не розважитись, а заради обрядів, яких дотримуються вже не один рік. Жінки топлять злого духа Купалу, спалюють відьму Марену та пускають на воду трав’яні вінки.

На переконання прибічників купальських обрядів, аби дійсно святковий вогонь допоміг, пострибавши, його треба загасити та прибрати. Так  злі сили ним не скористаються. А на світанку необхідно обов’язково вивалятися у росі. Вважається, що вона зцілює.