Повідомити новину

ТРК Сігма

20травня2018

Інформує Головне територіальне управління юстиції у Харківській області

Всеукраїнський правовий диктант у Харкові

Створено: 19 квітня 2018

Всеукраїнський правовий диктант у Харкові

Головне територіальне управління юстиції у Харківській області за сприянням Експертної юридичної служби та Міністерства юстиції України запрошує прийняти участь у «Всеукраїнському правовому диктанті», який одночасно буде проходити в 23-х областях України. Проект підтримують такі міста, як Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Маріуполь, Рівне, Чернігів, Тернопіль, Житомир та інші.

«Всеукраїнський правовий диктант» - унікальний проект, призначення якого дослідити рівень правової грамотності громадян України, які представляють різні вікові групи, а також показати суспільству, що власна правова безпорадність є вельми небезпечною та має наслідком серйозні фінансові та моральні витрати.

Даний Проект надасть можливість кожному, хто бажає прийняти у ньому участь, пройти тестування з правових питань та дізнатися рівень своїх правових знань у різноманітних галузях права, що регулюють правовідносини у сфері безпеки, фінансів, здоров’я, особистій та соціальній сферах.

Захід відбудеться 26 квітня 2018 року з 11-00 до 14-00 на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Проект підтримують такі громадські діячі, як Ахтем Сеітаблаєв та Андрій Куликов.

"Правові диктанти, з одного боку, є зрізом правових знань суспільства, з іншого - важливою складовою підвищення правової культури, без якої неможливі позитивні зміни в нашій країні", - Ахтем Сеітаблаєв, Генеральний директор ДП "Кримський дім".

Більш детальну інформацію про «Всеукраїнський правовий диктант» можна дізнатися за посиланням www.vpd.in.ua, за яким вже відкрита реєстрація для проходження правового диктанту.

Перегляди: 23

ПАВЛО ПЕТРЕНКО ПРЕЗЕНТУВАВ ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Створено: 19 квітня 2018

ПАВЛО ПЕТРЕНКО ПРЕЗЕНТУВАВ ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.Запропоновані новели є продовженням реалізації ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

«Ми бачимо реальний результат від запроваджених заходів впливу на боржників. Сотні тисяч найменших українців змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. Це дало нам поштовх йти далі – напрацьовувати наступні новації, які назавжди ліквідують таке ганебне явище як несплата аліментів на утримання власних дітей», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, після прийняття другого пакету запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть займати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.

«Більше того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень. Це нововведення примусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», - заявив Міністр юстиції.

Ще одна ключова новація – нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо горе-батько забув про утримання дитини більше, ніж на рік.

«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш 1 рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», - поінформував присутніх Павло Петренко.

Він звернув увагу на те, що стягувачі у таких справах звільняються від сплати авансового внеску не лише за рішеннями про стягнення аліментів, а й за рішеннями про стягнення додаткових витрат на дитину.

Разом з тим напрацьований пакет нововведень передбачає автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт.Санкцією за таке правопорушення може бути навіть ув’язнення на строк до 2 років.

«Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину.Нині – це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прокормити, одягнути і підготувати до школи малюка.Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини», - заявив очільник Мін’юсту.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

Також серед новацій - звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

Міністр юстиції закликав народних депутатів підтримати напрацьовані ініціативи і невідкладно проголосувати за представлений пакет законодавчих змін.

«Це дуже чутливе соціальне питання, яке стосується сотень тисяч дітей. І кожен громадянин, а тим більше представник влади, не може залишатися осторонь цього процесу.Без щасливого дитинства не можливо побудувати щасливе й гідне суспільство, у якому живуть відповідальні чесні люди, які цінують і свої права, і права інших громадян», - заявив Павло Петренко.

Він нагадав: з початку року виконавці Мін’юсту стягнули на користь дітей 892 млн грн боргу.116 тисячам неплатників було заборонено виїжджати за кордон, 117 тисяч боржників отримали обмеження у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

«8,5 тисяч боржників оголошено у розшук. Стосовно 13 тисяч складено протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримано судами. Інші – перебувають на розгляді», - резюмував очільник Мін’юсту.

Народний депутат Ірина Луценко повідомила, що пакет законопроектів про захист прав дітей сьогодні зареєстровано у Верховній Раді.

«Я дуже вдячна Міністерству юстиції та Павлу Петренку за співпрацю при розробці законопроектів, підпис під якими поставили десятки народних депутатів. Серед них - представники міжфракційного об’єднання «Чужих дітей не буває». Як голова цього об’єднання закликаю всіх народних депутатів до швидкого розгляду і, найголовніше, підтримки цих законопроектів. Адже йдеться не про політику, а про майбутнє України», - наголосила Ірина Луценко.

Вона додала, що серед новацій – відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів та надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти в розвиток своєї дитини – оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі.

Також пропонується підтримати сім'ї важко хворих дітей. На період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави.

 

Презентація

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/u-verhovniy-radi-vidbuvsya-brifing-z-privodu-reestratsii-paketu-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva-kiiv-19-kvitnya-2018-roku

 

Відеоматеріали:

https://minjust.gov.ua/watch/ministr-yustitsii-pavlo-petrenko-prezentuvav-u-vr-drugiy-paket-zakonodavchih-initsiativ-spryamovanih-na-zahist-prav-ditey-ta-posilennya-vidpovidalnosti-batkiv-yaki-uhilyayutsya-vid-splati-alimentiv

 

https://minjust.gov.ua/watch/vistup-narodnogo-deputata-andriya-ivanchuka-stosovno-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva

 

https://minjust.gov.ua/watch/pavlo-petrenko-pro-novatsii-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva

 

Перегляди: 27

МІН’ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ СТРАТЕГІЮ РОБОТИ НА НАСТУПНІ 3 РОКИ

Створено: 29 березня 2018

МІН’ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ СТРАТЕГІЮ РОБОТИ НА НАСТУПНІ 3 РОКИ

Сьогодні в рамках колегії Міністерства юстиції України було презентовано Стратегічний план діяльності Міністерства юстиції на 2018 рік та наступні 2 бюджетні періоди.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, відомство переходить до створення повного циклу стратегічного планування власної роботи, який включатиме розробку покрокових планів дій на всіх рівнях, починаючи від найвищого керівного складу, де формуватиметься політика за різними напрямками, і закінчуючи чіткими інструкціями для спеціалістів.

«Ключовою різницею в підходах до стратегічного планування стане запровадження чітких маячків виконання стратегії. Також буде вказано конкретні строки реалізації завдань, які має виконати команда Мін’юсту на кожній ланці. Паралельно передбачено проведення моніторингу та аналізу причин, які завадили виконанню запланованого», - наголосив очільник Мін’юсту.

Міністерство переходить на сучасну методологію стратегічного планування «Results based management», тобто управління, орієнтоване на результат.

«Використовуючи цю методологію, ми провели кілька етапів стратегічних сесій та консультацій на різних рівнях. Їх результатом стали паспорти реформ у таких важливих напрямках як система державної реєстрації, система примусового виконання судових та інших рішень, зміни у пенітенціарній системі. Цей підхід дає змогу залучити до напрацювання плану дій представників усіх ланок  юстиції, почути їхнє бачення та дізнатися про проблемні моменти у їхній роботі», - заявив Міністр юстиції.

Ця модель, за його словами, виявилася найбільш підходящою для Мін’юсту. Більше того, вона дуже добре зарекомендувала себе в роботі урядових та неприбуткових організацій, зокрема Червоного Хреста, Групи розвитку ООН, Світового банку, Уряду Канади.

Він зауважив, що стратегія визначає 4 пріоритети діяльності міністерства протягом наступних 3 років:

  1. Гарантія та захист прав людини відповідно до принципів правової держави.
  2. Створення сприятливого середовища для ведення бізнесу та залучення інвестицій.
  3. Ефективне представництво держави в судах, в Європейському суді з прав людини та інших міжнародних юрисдикційних органах.
  4. Ефективна координація сектору юстиції та забезпечення якісного нормопроектування в Уряді.

Він звернув окрему увагу на структурні зміни Міністерства юстиції в рамках пілотного проекту Уряду з реформи органів виконавчої влади.

«Вже успішно стартував процес створення директоратів у центральному апараті Мін’юсту. Наступний крок – посилення інституційної спроможності в регіонах. Ми проводитимемо тестування та навчання претендентів на посади в системі юстиції, аби потім до нас на конкурси приходили добре підготовлені спеціалісти. Це унікальна можливість для професійних та вмотивованих фахівців стати лідером змін у регіоні», - наголосив  Павло Петренко.

Державний секретар Кабінету міністрів Володимир Бондаренко наголосив, що Уряд у 2017 році ухвалив 2,5 тис. рішень, кожне з яких було проаналізовано спеціалістами Міністерства юстиції.

«Ми маємо переглянути функції міністерств і делегувати їм більше прав та відповідальності, аби зменшити ту кількість рішень, які вносяться на розгляд Уряду і можуть бути врегульовані рішення центральних органів виконавчої влади», - додав Володимир Бондаренко.

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька, презентуючи «Звіт про діяльність Міністерства юстиції України у 2017 році», зазначила: серед ключових напрямків роботи відомства – забезпечення реального виконання рішень судів.

«Ми запустили інститут приватних виконавців. Хоча на сьогодні їх працює усього 123, вони вже повернули законним власникам 50,7 млн грн», - сказала перший заступник Міністра юстиції.

Серед пріоритетів також стягнення боргів зі сплати аліментів. Так, минулого року забезпечено виплату 2,4 млрд грн боргу. Було розроблено закон #ЧужихДітейНеБуває, завдяки якому вже цього року стягнено 254 млн грн аліментів.

Не менш важливим напрямком є надання громадянам безоплатної правової допомоги (БПД).

«У 2017 році правову допомогу отримали 824 тисячі українців. Для прикладу, кількість консультацій, наданих громадянам, минулого року перевищила півмільйона, що вдвічі більше, ніж роком раніше. Окрім того, мобільні та дистанційні групи БПД здійснили майже 13 тисяч виїздів для допомоги жителям віддалених населених пунктів», - додала Наталія Бернацька.

Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко у свою чергу зауважила: сьогодні перед органами Державної виконавчої служби першочерговим завданням стоїть інституційне переосмисленням своєї місії у забезпеченні в Україні верховенства права, зокрема в частині обов’язковості виконання рішень судів та інших органів.

«Застаріла філософія процедури виконання рішень має поступитись впровадженню європейських підходів у роботі виконавців, що ґрунтуються на засадах соціальної спрямованості, професійної етичності та культури, відкритості, якості та оперативності виконавчого провадження. Саме цього від нас чекає суспільство та кожна людина, яка очікує реального відновлення справедливості в органах державної виконавчої служби», - заявила Світлана Глущенко.

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова звернула увагу на головні завдання Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції.

«Ми повинні постійно пам’ятати, що головними завданнями департаменту державної реєстрації та нотаріату є, по-перше, захист майнових прав громадян та бізнесу, що однозначно сприятиме покращенню інвестиційного клімату в країні. А по-друге, надання якісних, доступних та сучасних реєстраційних послуг населенню. Ефективно виконуючи ці два завдання, ми реалізуємо так звану стратегію «win-win», коли у виграші будуть і громадяни як отримувачі послуг, і Мін’юст як державний орган, що їх надає», - сказала Олена Сукманова.

За словами заступника Міністра юстиції Дениса Чернишова, паспорт реформи пенітенціарної системи – це той документ, де чітко прописані завдання та стратегічні цілі для кожного структурного підрозділу, пріоритетність кожного із завдань, план виконання, строки виконання, виконавців тощо.

«Внесений до Верховної Ради проект Закону «Про пенітенціарну систему» не має аналогів в українській історії. Документ кардинально змінює саму концепцію системи, адже вперше за роки незалежності України ми говоримо, що мета і місія пенітенціарної системи – це не виконання покарань, а реабілітація і ресоціалізація», - наголосив він.

За словами Директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, робота системи безоплатної правової допомоги продовжить реалізацію завдань із забезпечення прав громадян.

«Наша мета – зміна правосвідомості українців, відчуття ними справедливості, віра в можливість вирішувати свої проблеми у правовий спосіб, незалежно від статків чи соціального статусу», – зазначив він. 

 

Презентація. Звіт про діяльність Міністерства юстиції України за 2017 рік

Презентація. Колегія Міністерства юстиції України

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/kolegiya-ministerstva-yustitsii-ukraini-kiiv-29-bereznya-2018-roku

Перегляди: 45

Засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення аліментів

Створено: 20 лютого 2018

20 лютого 2018 року під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Харківській області Тетяни Єгорової - голови штабу відбулося перше засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання відділами державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області рішень про стягнення аліментів до складу якого увійшли представники Національної поліції, Прикордонної служби, Департаменту соціального захисту населення та керівники всіх відділів державної виконавчої служби міста Харкова та Харківської області.

Одним з пріоритетних напрямків у роботі Мін'юсту та проекту «Я МАЮ ПРАВО!» є виконання рішень про стягнення аліментів.

Однак, цей проект не обмежується правороз’яснювальною роботою, а й здійснює комплексну реформу примусового виконання рішень, спрямовану на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання.

6 лютого 2018 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» та запрацював реєстр боржників аліментів, який доступний кожному.

Станом на 15.02.2018 року кількість виконавчих документів про стягнення аліментів які підлягали виконанню становить 32 155, по яким, державними виконавцями Головного територіального управління юстиції у Харківській області стягнуто аліментів на суму більше 11 млн. грн. на утримання 22 318 дітей.

Перегляди: 77

У Мін’юсті відзвітували про результати роботи у 2017 році

Створено: 30 січня 2018

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко, перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька, заступники Міністра юстиції Олена Сукманова та Світлана Глущенко, а також керівник Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк взяли участь у прес-конференції, в ході якої поінформували ЗМІ та громадськість про результати роботи Міністерства юстиції у 2017 році.

За словами очільника Мін’юсту, головними напрямками роботи відомства минулого року стали захист прав громадян та бізнесу, а також розвиток сучасних сервісів. Зокрема, було завершено розбудову повноцінної системи безоплатної правової допомоги, яку визнано однією з найкращих у світі.

«Нині в усіх куточках країни діє 551 точка доступу до безоплатної правової допомоги. Майже 880 тисяч українців звернулися до наших центрів та бюро за допомогою чи телефоном єдиного контакт – центру за консультацією. Сьогодні майже 8 000 000 українців мають право на отримання безоплатної правової допомоги», - зазначив він.

Так само минулого року стартував загальнонаціональний просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», який має кардинально змінити відносини громадянина та держави, навчити українців захищати свої права.

Важливою складовою проекту «Я МАЮ ПРАВО!» став запуск низки ініціатив, найбільш вагомими з яких є #АгроРейдериСтоп, #МаскиШоуСтоп, #ЧужихДітейНебуває та #ХабарЗаНавчанняСтоп.

«Про важливість цього проекту свідчить той факт, що 2018 рік Указом Президента оголошено роком реалізації проекту в Україні», - додав Міністр юстиції.

Він також звернув увагу на подальший розвиток проектів Міністерства юстиції «Шлюб за добу» та «Отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому».

«Минулого року ми забезпечили батьків новонароджених повним пакетом послуг, які можна отримати, не виходячи з медичної установи. Окрім безпосередньо отримання свідоцтва, це і реєстрація місця проживання новонародженого, і оформлення державної допомоги при народженні дитини онлайн. Фактично, нині видано за сучасною європейською процедурою майже 250 тисяч свідоцтв про народження та проведено 40 тисяч реєстрацій», - поінформував присутніх Міністр юстиції Павло Петренко.

У 2017 році розпочато реалізацію реформи виконання судових рішень та запущено інститут приватних виконавців. На сьогодні вже більше 1000 осіб подали заявки на навчання, з яких склали іспит та почали працювати  80 приватних виконавців. Завдяки запровадженню змін, частка виконаних судових рішень збільшилась до 18%.

Павло Петренко також поінформував присутніх про ключові напрямки роботи міністерства у 2018 році, серед яких - якісна еволюція системи виконання судових рішень, подальший розвиток онлайн сервісів Мін’юсту та реалізація загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Серед досягнень Міністерства юстиції перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька виокремила участь відомства у пілотному проекті з реформування системи органів виконавчої влади та створення двох нових Директоратів Мін’юсту.

«Мін’юст став одним з 10 міністерств, де запроваджено пілотний проект в рамках реформи державного управління КабМіну. Ми провели прозорі та повністю відкриті конкурси, в ході яких було відібрано керівників та співробітників директоратів. Завдяки конкурсу ми змогли обрати найкращих і найбільш вмотивованих претендентів, багато з яких мають західну освіту та досвідом роботи за кордоном», - сказала перший заступник Міністра юстиції.

За її словами, саме цього року систему електронних торгів OpenMarket переведено на найбільш захищену технологію збереження даних Blockchain. Незабаром ця технологія використовуватиметься в усіх державних базах даних.

Вона також зауважила, що Мін’юст продовжує війну з агресором на міжнародному правовому фронті.

«Протягом 2014-2017 рр. підготовлено та направлено до Європейського суду з прав людини 5 міждержавних заяв проти Росії. Цього року ми подали багатотомні пакети доказів у двох справах. Нині очікуємо на графік проведення слухань та готуємо матеріали за іншими заявами», - зауважила Наталія Бернацька.

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова зауважила, що антирейдерські агроштаби, які за ініціативи Мін’юсту працювали по всій Україні, стали прикладом ефективної взаємодії різних органів влади у спільній справі – протидії рейдерству.

«На «гарячу лінію» агроштабів надійшло 615 дзвінків. Штаби розглянули 491 звернення громадян із загальних питань та 136 звернень з питань з ознаками рейдерства. Найголовніше – проти агрорейдерів порушено 17 кримінальних справ», - наголосила Олена Сукманова.

Як повідомив керівник Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, у 2017 році до системи безоплатної правової допомоги звернулося в понад півтора рази більше громадян, ніж у попередньому році. За його словами, це свідчить про запит громадян на таку допомогу, а також про довіру до системи з їх сторони.

«Серед пріоритетів нашої роботи у нинішньому році – посилення правових можливостей громад, а також підвищення якості надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, через удосконалення діючої системи управління якістю, запровадження офісів громадського захисника та інституту наставництва, та відкриття сучасних комунікативних платформ у 5-ти найбільших містах. Наша мета – забезпечити якісні послуги правової допомоги усім, хто її потребує», - Олексій Бонюк.

Перегляди: 118

ПАВЛО ПЕТРЕНКО: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, СПРЯМОВАНІ НА БОРОТЬБУ З АГРАРНИМ РЕЙДЕРСТВОМ

Створено: 06 грудня 2017

Уряд в ході сьогоднішнього засідання підтримав розроблену Мін’юстом постанову, яка ліквідує можливість подвійної реєстрації сільськогосподарських земель, чим часто користувалися рейдери, та поширює дію сервісу «СМС-МАЯК!» на власників та орендарів аграрних угідь. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, постанова «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки» забезпечує створення нових та удосконалення існуючих механізмів боротьби з «рейдерством», гарантує захист майнових прав та інтересів землевласників та землекористувачів та впорядковує дані Державного земельного кадастру.

«Завдяки прийнятому документу ми ліквідовуємо шпарини в законодавстві, якими користувалися рейдери для того, щоб захопити чуже майно чи збіжжя. Разом з комплексом інших напрацювань дана постанова забезпечить в майбутньому знищення рейдерства у сільськогосподарській сфері», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він зазначив, що прийнятий Урядом документ забезпечує автоматичну перевірку наявності кадастрового номера земельної ділянки. Це унеможливлює подвійну реєстрацію землі та реєстрацію неіснуючих ділянок, гарантує виправлення помилок при внесенні інформації.

Окрім того, зауважив Міністр юстиції, прийняте рішення забезпечує розширення сервісу Мін’юсту «СМС-МАЯК!» не лише на власників земельних ділянок, а й на орендарів та тих громадян, які мають інші форми власності.

«Завдяки цьому власники або орендарі зможуть одразу отримувати інформацію про спроби провести реєстраційні дії з їхнім майном і, у разі, якщо ці дії проводяться без їхнього відома, швидко зреагувати на них», - зазначив Павло Петренко.

 


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

 

 

Перегляди: 187

Загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

Створено: 04 грудня 2017

 

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

 

В рамках проекту проводиться інформування населення та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав громадян за найбільш актуальними напрямами.

 

Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

 

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи безоплатної правової допомоги, юридичних клінік, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

 

Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейд Уорреном в Кабінеті міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

 

14 листопада 2017 року, Указом Президента України, 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 

До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи безоплатної правової допомоги.

 

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

 

Знаю свої права.

Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.

Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

 

Повідомлення проект у 2017 році

 

Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

Не знаєш, як оформити договір оренди землі?

Не знаєш, як оформити субсидію?

Забирають бізнес? Відбирають майно?

Вимагають хабара за іспит чи навчання?

Не знаєш, як вирішити спір?

 

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги).

Перегляди: 227

Наталія Бернацька: Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок.

Створено: 30 листопада 2017

З 25 листопада по 10 грудня  в Україні тривають  16 днів активізму проти насильства по відношенню  до жінок та дівчат. Україна долучилася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році.

Активісти у всьому світі,  як в урядовому так і не в урядовому секторі,  об’єднують  всі свої зусилля щоб спрямувати їх на захист і увагу суспільства на цю суспільно важливу проблему.  

За словами Першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької: «Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок, лише 10 відсотків жінок,  які страждають повідомляють про це в правоохоронні органи. Загалом, це світова проблема, і  кожна третя  жінка у світі  хоча б раз зазнала  сексуальне або фізичне  насилля. Ми повинні прийняти надважливі рішення для того щоб боротися з цією проблемою».

Наразі в Парламенті знаходяться три ключові проекти, зокрема, Законопроект № 5294 про запобігання та протидію домашньому насильству.

Законопроект №4952 від 12.07.2016 р. про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. (Стамбульська конвенція), який запроваджує  додаткові  інструменти  захисту жертв насильства шляхом застосування обмежувальних заходів,  корекційні програми для осіб, які вчинили насильство. Крім того, на розгляді у Парламенті знаходиться  надважливий проект, який пов'язаний із захистом дітей, який посилює відповідальність за несплату аліментів.

«Ми сподіваємось,  що всі ці проекти законів, які були вже підтримані у першому читанні  найближчим часом будуть прийняті Парламентом» - висловила надію Наталія Бернацька .

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/videoblog-pershogo-zastupnika-ministra-yustitsii-natalii-bernatskoi

 


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

 

 

 

Перегляди: 220

О.Сукманова: Офіційна заява щодо спроби тиску на членів Комісії

Створено: 30 листопада 2017

Останні кілька днів невідомі здійснюють тиск на членів Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, щоб змусити їх прийняти потрібне комусь рішення. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Зараз на розгляді Комісії перебувають зустрічні скарги ТОВ «А.М. Смарт-Груп» та Кристалбанку. Напередодні засідання Комісії з розгляду цього питання всі її члени отримали на свої картки, відкриті в одному з банків (до якого, до речі, у нас є багато запитань щодо захисту персональних даних), по 2 тисячі гривень від невідомого відправника», - сказала Олена Сукманова.

Після цього, за її словами, члени комісії отримали смс-повідомлення, де було написано, що ці гроші є авансом за позитивне рішення у розгляді вищезазначеної скарги від однієї із сторін. У той же день, додала заступник Міністра, одному з членів комісії у публічному місці намагалися вручити пакет з невідомим вмістом. «Але історія на цьому не закінчилася. Вчора ввечері ми дізналися, що в реєстрі зареєстровано компанію, яка нібито входить до складу холдингу, який є стороною у справі. І, що найцікавіше, - засновниками цієї компанії були вписані чоловіки, дружини, батьки членів Комісії», - повідомила Олена Сукманова.

«Це означає, що хтось свідомо збирається маніпулювати цими фіктивними даними для дискредитації Комісії та Мін’юсту у разі прийняття невигідного для замовника цієї брудної кампанії рішення», - наголосила вона.

За її словами, Мін’юст не має компетенції звинувачувати когось в організації цієї кампанії. «Ми нікого не звинувачуємо, а просто розповідаємо факти. Ми не знаємо, хто це робить, але вже звернулися із заявою у правоохоронні органи, які і повинні поставити крапку у цій ситуації», - сказала заступник Міністра.

У той же час вона наголосила, що такі методи тиску на Комісію не спрацюють. «Хочу вас розчарувати: Комісія нікому не дозволить змусити її приймати потрібні комусь рішення. Ми діємо виключно відповідно до закону», - зазначила Олена Сукманова.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/ofitsiyna-zayava-zastupnika-ministra-yustitsii-osukmanovoi-schodo-sprobi-tisku-na-chleniv-komisii

 

Прес-служба Міністерства юстиції України

 


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

 

 

 

 

Перегляди: 205

Новий випуск відеоблогу Міністра юстиції Павла Петренка

Створено: 29 листопада 2017

Як правильно укласти договір оренди землі та які документи для цього потрібні? Друзі, на цю тему - новий випуск відеоблогу Міністра юстиції Павла Петренка.

 


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

 

 

Перегляди: 210
ТОВ "ТРК "Сігма". Усі права захищені.
Під час будь-якого використання матеріалів сайту гіперпосилання на sigmatv.net.ua обов'язкове. 2009 – 2018 р.p.