Повідомити новину
Замовити вітання

ТРК Сігма

23листопада2017

Єдиний внесок у питаннях та відповідях

Чи потрібно по-новому реєструватися платником ЄВ в органах Міндоходів?

Єдиний внесок з авансу за вересень було сплачено на рахунки органів ПФУ. З сум заробітної плати за другу половину вересня слід сплачувати на рахунки органів Міндоходів. Чи потрібно писати заяву про «перекидку» сум раніше сплаченого ЄСВ?

У попередні періоди в підприємства виникла переплата з ЄВ. Чи потрібно писати заяву органам Міндоходів про її врахування?

 

 

Єдиний внесок у питаннях та відповідях

Чи потрібно по-новому реєструватися платником ЄВ в органах Міндоходів?

 Ні, не потрібно. Всі «старі» платники ЄВ, які перебували на обліку в органах ПФУ «автоматично» перейшли як платники внеску під юрисдикцію Міндоходів. Підприємства, установи, організації, які реєструватимуться в ЄДРПОУ після 01.10.2013 р. братимуться на облік як платники ЄСВ органами Міндоходів.

 

Чи потрібно подавати «нульові» звіти до органів Міндоходів, якщо підприємство не веде діяльності?

 У Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454, збереглася та ж норма, що була в аналогічному  «пенсійному» Порядку —  якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається (п. 2.13).

 

Єдиний внесок з авансу за вересень було сплачено на рахунки органів ПФУ. З сум заробітної плати за другу половину вересня слід сплачувати на рахунки органів Міндоходів. Чи потрібно писати заяву про «перекидку» сум раніше сплаченого ЄСВ?

 Ні, не потрібно. Міндоходів контролює всі бази зі сплати ЄСВ, у т.ч. за попередні періоди. Тому сума внеску, сплачена при виплаті авансу за вересень рахується за підприємством і за даними Міндоходів, тому після подання звіту недоїмки не буде.

 

У попередні періоди в підприємства виникла переплата з ЄВ. Чи потрібно писати заяву органам Міндоходів про її врахування?

 Ні, не потрібно. Переплати з ЄВ, які рахувалися на рахунках органів ПФУ при передачі відповідних баз органам Міндоходів контролюються Міндоходів.

 

Чи необхідно надавати звіт платника ЄВ підприємству, що не має найманих працівників?

Якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.

 

Як надається звіт фізичними особами- підприємцями?

 ФО - підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців  які обрали спрощену систему оподаткування. Вони звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

 


ТОВ "ТРК "Сігма". Усі права захищені.
Під час будь-якого використання матеріалів сайту гіперпосилання на sigmatv.net.ua обов'язкове. 2009 – 2017 р.p.