Домашня сторінка / Без категорії / Президент заветував часткову компенсацію вартості вагонів-зерновозів

Президент заветував часткову компенсацію вартості вагонів-зерновозів

Президент України Петро Порошенко 27 липня заветував закон, який дозволив би аграріям отримувати компенсацію на придбання вагонів-зерновозів – 25% вартості.

Раніше ми повідомляли, що 5 липня Верховна Рада проголосувала включити у перелік сільгосптехніки на державну компенсацію вагони-зерновози.

Виконавчий директор Національного комітету з промислового розвитку України Анатолій Гіршфельд тоді зауважив, що придбання вагонів-зерновозів швидше всього зацікавить великі агрохолдинги. Вони можуть вибрати половину бюджету, запланованого на компенсації вартості сільгосптехніки – 750 млн. грн., тоді як звичайні аграрії недоотримають держдопомогу, на яку розраховували.

Президент зауважив, часткова компенсація  вартості вагонів-зерновозів не реалізує соціальні й економічні цілі державної підтримки та є нераціональним використанням бюджетних коштів.

Національний комітет з промислового розвитку України, спільно з Міністерством агрополітики, розробив механізм компенсації вітчизняної агротехніки – за кожну одиницю, яка на 75 % українська, держава має повертати аграріям 25% її вартості. Постанову про це прийняли ще у березні 2017 року, однак активно вона запрацювала лише у вересні 2017 року – через документальні протиріччя, пояснив Анатолій Гіршфельд.

На його думку, програма компенсацій даватиме одразу 3-сторонню підтримку – виробникам, аграріям та науковцям.

Коментар виконавчого директора Національного комітету з промислового розвитку України Анатолія Гіршфельда від 12 липня 2018 року.

0