Домашня сторінка / Новини / Лозівські голови ОСББ скаржаться на “Теплоенерго”

Лозівські голови ОСББ скаржаться на “Теплоенерго”

У квартирах лозівчан може бути холодно, бо елеваторні вузли, що розподіляють тепло у будинках, неналежно утримують.  У цьому переконані голови деяких ОСББ міста.

Пояснюють, на вузлах не стоять чи не працюють манометри  – вимірювачі тиску. За ними можна визначити, де виникла проблема з постачанням тепла  – до теплолічильника або після нього.  Керівники об’єднань співвласників просять тепловиків належно обладнати елеваторні вузли або віддати їх.

Для багатоповерхівок Лозової сьогодні потрібно 2,5 тисячі манометрів  –  по 4 на кожен елеваторний вузол.  Але ставити їх не вигідно, переконує телефоном головний тепловик міста Володимир Березуцький. Пояснив, їх крадуть, повірка коштує 50 тисяч гривень на рік, проходять її лише 70% манометрів, тому треба купувати нові.

Замість манометрів у лозівських багатоповерхівках почали ставити спеціальні модеми, які передають показники теплолічильників: на комп’ютер – тепловикам , або на мобільний – голові ОСББ. Такий прилад коштує біля 10 тисяч гривень. Поки у Лозовій встановили 17 модемів: 10 – тепловики,  7 – ОСББ. Вартість модемів не входить у тариф теплопостачання. Їх купують за кошти підприємства. Незабаром тепловики мають поставити ще орієнтовно  40 таких модемів. Всього елеваторних вузлів у місті – 650.

У Лозовій є єдиний будинок, у якому елеваторний вузол не стоїть на балансі «Теплоенерго», це – ОСББ на 3 мікрорайоні у 12 будинку. Його керівник Сергій Костюк розповів, в будинку самі обладнали вузол усім необхідним, тому вчасно виявляють проблеми і регулюють подачу тепла.

Сергій Костюк переконаний, «Теплоенерго» «забрав» елеваторні вузли всього кілька років тому, начебто без рішення сесії, і має їх віддати.

Віддавати елеваторні вузли тепловикам не можна, наголосив Володимир Березуцький, бо тоді, переконаний, буде хаос і система теплозабезпечення міста буде під загрозою.

Після обговорення питання елеваторних тепловузлів на комісії ЖКГ 3 грудня секретар міськради Сергій Коба дав завдання головному комунальнику міста Олександру Залізінському підготувати довідку на сесію  –  як і чому передали елеваторні вузли «Теплоенерго». Засідання відбудеться 6 грудня.

0