Школо, прощавай!

Останній день у школі і перший у житті документ про освіту. У суботу, 28 травня, випускники отримали атестати.

Цього року через реформи в освіті і скасування дванадцятирічного навчання деякі школи залишились без випускного класу. У четвертому ліцеї випускники є, але порівняно з минулими роками, їх набагато менше – лише 27. «Ми хочемо, щоб у нашій школі завжди було багато дітей, тому для нас хоча б один випуск – це дуже добре», – говорить заступник директора з виховної роботи Галина Чернієнко.

На відміну від педагогів, які засмучені малою кількістю одинадцятикласників, більшість випускників бачить і позитивний бік ситуації. Їм легше було замовити кафе, і вступні іспити до вишів тепер теж не так лякають, адже кількість вакантних місць у навчальних закладах побільшала.

Медаліст четвертого ліцею Євгеній Падалка теж задоволений малою кількістю цьогорічних випускників. Хлопець мріє вступити до економічного університету. Його шанси вчитися на бюджетній основі зросли.

Після вручення атестатів ліцеїсти вирушили зі шкільного подвір’я до району так званого хреста. Звідти разом з іншими випускниками вони урочистою ходою пройшли до Палацу культури. Вздовж дороги зібралися лозівчани, щоб подивитися на ходу та вбрання вчорашніх школярів.

Свято для випускників продовжилося у Міському Палаці культури. Для них підготували святковий концерт. А під ранок хлопці та дівчата традиційно зустрічали зірку.

Порядок під час випускної суботи забезпечували 55 правоохоронців. Відповідно до офіційних звітів, прощальний шкільний вечір і ніч на Лозівщині пройшли спокійно, без ексцесів. Щоправда, кільком неповнолітнім випускникам таки довелося поспілкуватися з міліціянтами. Підлітків застали за розпиттям спиртних напоїв. Вже колишніх школярів попередили і відпустили. Як говорить заступник начальника сектору дільничних інспекторів міліції Віталій Волков, закон не робить поступок неповнолітнім навіть у їхній випускний.