інтернет-конференція – Новини Лозової – ТРК Сігма

інтернет-конференція

Інтернет-конференція начальника Лозівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Тетянчука В.О. на тему: « Деклараційна кампанія -2014» 

 З 1 січня  2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року. Декларація подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Станом на 28.03.2014 року від громадян надійшло 2286 декларацій.

 

За деклараціями по сплаті податку, таких  майже 2 тисячі, задекларовано доходи в сумі понад 35,5 мільйона гривень. Громадянами визначена сума податку до сплати 3,4 млн.грн. Це суттєве поповнення місцевих скарбниць, адже головним джерелом наповнення місцевого бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб.

Доходи на суму понад мільйон гривень, отримані у 2013 році, задекларували вже три громадянина Лозівщини. Сума задекларованих такими громадянами доходів становить 10,1 млн. грн.

Активно громадянами реалізується право на податкову знижку. За даними 375 декларацій буде проведено перерахунок по реалізації права громадян на податкову знижку.

Нагадую, що скористатись правом на податкову знижку можуть громадяни, які у 2013 році сплачували:

– проценти за користування іпотечним житловим кредитом;

– надавали пожертви або сплачували благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сплачували кошти  навчальним закладам за здобуття середньої професійної або вищої освіти;

– мали витрати на сплату страхових платежів у недержавні пенсійні фонди, або банку за договором довгострокового страхування життя, тощо;

– здійснювали оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– сплачували вартість державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

– мали витрати на переобладнання транспортного засобу з традиційного пального на біопаливо.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Аби  правильно задекларувати необхідні показники, зокрема, розміру нарахованої за рік заробітної плати, необхідно звернутися в бухгалтерію підприємства чи установи, де працює декларант за відповідним документальним підтвердженням.

У пакеті документів надається також довідка від працедавця про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку. 

Оскільки затвердженої форми довідки про доходи, наразі не передбачено, така довідка складається у довільній формі.

В ній, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково має бути вказана така інформація:

 – сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

– розмір та сума податкової соціальної пільги;

– сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

– сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Всі показники у довідці про зарплату та декларації про майновий стан і доходи наводяться у гривнях з копійками.

 

 

Окремо хочу зупинитись на випадку обов’язкового подання декларації громадянами, а саме – отримання заробітної  плати від двох або більше працедавців.

Якщо у 2013 році Ви отримали заробітну плату від двох або більше податкових агентів, яка перевищує 137640 гривень, маєте до 1 травня надати декларацію про майновий стан і доходи.

Перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів здійснюється в окремому додатку до податкової декларації у такому порядку:

–   задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);

–    із зменшеної загальної суми оподатковуваних доходів сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.

Розрахована сума податку зменшується на суму податку, фактично утриманого податковими агентами протягом звітного року. Позитивна різниця податку підлягає сплаті  в порядку, встановленому Податковим кодексом.

 

 

Платник податків має право подати декларацію особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Щоб подати декларацію засобами електронного зв’язку, в першу чергу необхідно отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається регіональними представництвами Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДПС України. Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, а також детальну інформацію щодо режиму роботи та розміщення пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД .

Після цього слід скористатися банером „Декларування он-лайн” або електронним сервісом „Електронний кабінет платника податків” та відправити декларацію через Інтернет.

При заповненні декларації платникам можна користуватись детальною відеоінструкцією “Декларування доходів громадян” або зразком заповнення декларації про майновий стан та доходи з відповідними додатками, що розміщені на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Для подання податкової звітності до органів ДПС в електронній формі платникам податків необхідно за місцем свого обліку укласти договір про визнання електронних документів, отримати посилені    сертифікати    ключів електронного цифрового підпису.

Такі   послуги   можна   отримати безкоштовно.

Сертифі­кат «електронного ключа» потрібен для надання звітів засобами телекомуніка­ційного зв’язку та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, якщо платники податків вже отримали «електронні ключі» в інших акредитованих Центрах, вони можуть їх використовувати і в подальшому.

Вся інформація розташована на офіційному сайті АЦСК: http://cskidd.gov.ua

Документи, що необхідні для отримання посиленого сертифікату ключа для  фізичної особи:

  • заповнена та підписана заява-приєднання до Договору ЕЦП;
  • заповнена та підписана заява на реєстрацію для отримання сертифіката ключа встановленого зразку та дозвіл на використання персональних даних підписувача для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДПС та формування посиленого сертифікату відкритого ключа;
  • паспорт та копію паспорту заявника, засвідчену власноручним підписом власника;
  • копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).

Підписи на копіях цих документів повинні відповідати зразкам підписів у документах, що посвідчують особу підписувача.

 

Декларацію можна подати і традиційно на паперовому носії. Графік роботи ЦОП враховує вимоги громадян та подовжено до 20 години у робочі дні а також у суботу до 16 години. Тут  безкоштовно нададуть бланк декларації а також практичну допомогу при її складанні.