Маємо всі умови для втілення в життя концепції Нової української школи. Юлія Світлична

2 липня голова ХОДА разом з Міністром науки і освіти України Лілією Гриневич бере участь у четвертій національній конференції для викладачів шкіл EdCamp Ukraine – 2018.

Конференція проходить як вільне, неформальне спілкування. Головна мета заходу – створити нові сучасні підходи до шкільної освіти, які дозволять виховувати в дітях індивідуальність. Участь у заході беруть шкільні викладачі з усіх регіонів України, а також експерти з інших країн. Зокрема, серед гостей – Малала Юсуфзай, лауреатка Нобелівської премії миру.

Вітаючи учасників заходу, Юлія Світлична побажала їм плідної роботи та натхнення для розвитку нової української школи.

«Традиція проводити EdCamp в Україні була започаткована саме на Харківщині. Ми проводимо EdCam вже четвертий рік поспіль, і все більшою стає кількість її учасників – тих, хто хоче змін та реформ, хто хоче наблизити європейську Україну до дітей», – сказала керівник області.

Вона наголосила, що на Харківщині сьогодні є всі умови для втілення в життя концепції Нової української школи.

«Ми маємо гарні освітні традиції та міцну наукову школу. Ми відкриті для нових ідей», – наголосила Юлія Світлична.

Лілія Гриневич, звертаючись до учасників конференції, наголосила на тому, що в українській школі відбуваються незворотні зміни: вона перестає бути просто знаннєвою, акцентуючи увагу на розвитку особистості.

«Покликання вчителя – допомогти дитині знайти власне покликання, – сказала міністр науки і освіти. – Комфортна зона знаннєвої школи, в якій учитель має чіткий план, готові зошити і може не думати, – це минуле. Ми не формуємо однакових дітей, ми дбаємо про відкриття особистого. Це відрізняє нашу європейську модерну Україну від минулого».

Лілія Гриневич також зазначила, що зміни в освіті – це перший крок до змін у суспільстві.

«Всі ми прагнемо суспільства, де є свобода і повага один до одного, де кожен має право на голос і на власну думку, де кожен може почуватися рівним серед рівних. Це самореалізація суспільства, і перший крок до неї – робота вчителів», – підкреслила міністр.

У рамках конференції 2-3 липня в Харкові проходять експертні паралелі в 22 локаціях.

Юлія Світлична разом з Лілією Гриневич взяли участь у сесії «Чому все буде по-білому, або П’ять свідчень того, як освіта змінює світ».

На сесії виступили співзасновниця та виконавчий директор The EdCamp Foundation (США) Хадді Фергюсон, фахівці з Фінляндії та Ізраїлю, американський автор світових бестселерів для дітей про позитивні цінності Етан Борітцер.

У рамках першого дня EdCamp також пройде урок для дітей збірного 10-го класу, які прибули в Харків з населених пунктів на лінії зіткнення.

Довідка. EdCamp – це конференції, які проводять самі учасники. Вони призначені для отримання інтерактивного професійного досвіду та є зразком неформальних, демократичних зустрічей. EdCamp організовується за принципом «жодних обов’язкових спікерів і доповідей». Сесії не плануються аж до дня проведення, коли учасники можуть вільно обирати і сприяти розвитку будь-якої із запропонованих тем. Найпоширеніші теми EdCamp’ів – освітні технології, педагогіка, вирішення проблем у класі.

Перший EdCamp був проведений у 2010 році у Філадельфії. З того часу по всьому світу пройшло понад 200 EdCamp’ів.

Україна приєдналася до проведення EdCamp’ів у 2015 році.