Росія наростила використання дронів-камікадзе, перейшовши до їхнього методичного масованого використання, вочевидь не відчуваючи браку їхньої кількості
Вересень 2023 року став рекордним місяцем із початку повномасштабної війни за кількістю атак іранськими дронами-камікадзе Shahed. Про це повідомив речник Повітряний сил Юрій Ігнат в ефірі «Радіо Свобода» у понеділок, 2 жовтня.
Ігнат підтвердив інформацію, яку раніше поширив портал Defence Express, про те, що вересень 2023 року був рекордним місяцем за кількістю атак РФ ударними дронами-камікадзе типу «Shahed».
«Те, що Росія буде нарощувати їх виробництво і застосовувати проти України, ми вже говоримо кілька місяців… Це очевидні кроки, тому що ракет багато не буде у Росії – власного виробництва, я маю на увазі», – зазначив речник Повітряних сил.
За даними порталу Defence Express, Росія наростила використання дронів-камікадзе, перейшовши до їхнього методичного масованого використання, вочевидь не відчуваючи браку їхньої кількості.
За червень ворог випустив 197 «шахедів», у липні – 246, у червні – 167. А за вересень – 503 одиниці. Це значно більше за попередній найвищий показник травня у 413 атак. З-поміж 503 дронів ЗСУ змогли збити 396 одиниць, а середня частка знищених цілей становить 78,7%.
Максимальна павза між ударами становила лише два дні. Два рази на місяць ворог запустив однакову максимальну кількість дронів-камікадзе – по 44 одиниці. У цих випадках ефективність роботи української системи протиповітряної оборони була 73-77%. Коли ворог запускає менше 20 «шахедів», ППО демонструє майже 100% ефективність.
Але успішність роботи зенітників залежить ще й від районів куди цілив ворог, маршрутів польоту та концентрації засобів ППО. Також ворог активно використовує перенесення вектора ударів. Так, після масштабних атак по Одеські області він змістив напрям на Хмельниччину та Вінниччину, а в останній атаці вже вночі 1 жовтня бив по Черкащині. Внаслідок цього з 30 літако-снарядів збито 16-53%.