Про це під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі ХОВА повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації, головний архітектор області Антон Коротовських.
Мова йде про переобладнання та реконструкцію вхідних груп з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В ході реконструкції близько 10 об’єктів буде враховуватися висота бордюру, наявність пандусів, автоматичних дверей, ліфтів, рівного під’їзду та паркінгу, а також забезпечене зручне пересування визначених категорій по будівлі.
«Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору є важливим кроком до забезпечення рівних можливостей для всіх громадян – людей з інвалідністю, літніх осіб та інших маломобільних груп населення. В поточному році Харківською ОВА буде реалізовано до 10 об’єктів, з урахуванням усіх вимог ДБН. Вони мають стати взірцевими для подальшої розбудови безбар’єрного середовища і потребують комплексного підходу. Облаштування вхідних груп – це не лише вимога законодавства, а й важливий крок до створення інклюзивного середовища», – зазначив Антон Коротовських.
Впродовж 2023-2024 років Департаментом містобудування та архітектури Харківської ОВА спільно з органами місцевого самоврядування проведено обстеження і аналіз «Безбар’єрних маршрутів». Ключовим завданням було вивчення маршрутів, що включають основні шляхи, на яких розташовані ключові адміністративні об’єкти, заклади медицини та освіти, об’єкти соціальних послуг, ЦНАПи тощо. Наразі вже обстежено такі маршрути в 34 громадах області, розроблено пропозиції щодо усунення недоліків і модернізації матеріально-технічної бази для потреб маломобільних верств населення.
«Варто зазначити, що відновлення та реконструкція пошкоджених російськими окупантами об’єктів соціальної інфраструктури, адмінбудівель, ЦНАПів, медзакладів та закладів освіти відбувається з урахуванням усіх вимог ДБН, щодо забезпечення доступу до них людей з інвалідністю. Так відновлено низку об’єктів на деокупованих та постраждалих територіях Харківського, Чугуївського та Ізюмського районів області», – додав Антон Коротовських.
Головний виклик в забезпеченні безбар’єрного середовища – недостатня адаптація сільської місцевості для головних вимог. Для вирішення низки питань Харківська ОВА проводить комунікацію з міжнародними партнерами та органнами місцевого самоврядування задля залучення додаткового фінансування, аби модернізувати існуючий простір або створити новий.
«Ще одним важливим кроком в забезпеченні безбар’єрного середовища – є розширення кількості громадського транспорту, який пристосований для людей з інвалідністю. Мова йде про низькопідлогові автобуси і тролейбуси. Наразі в частині громад вже курсує такий транспорт», – зазначив Антон Коротовських.