Клізма – це процедура очищення кишечнику за допомогою спринцівки. У деяких випадках, коли дитина має проблеми зі спроржненням, можна використовувати клізми для полегшення цього процесу. Клізми можуть бути основним засобом для недопущення накопичення великої кількості калу в кишечнику, що сприяє загрозі життя дитини.
Однак, перед проведенням клізми у домашніх умовах потрібно враховувати кілька важливих факторів. В першу чергу, необхідно бути уважними до симптомів і стану дитини, а також консультуватися з медичним фахівцем. Якщо лікар рекомендує провести процедуру клізми, варто дотримуватися всіх рекомендацій та виконувати її за найкращих стерильних умов.
Для здійснення клізми можна використовувати пряму спринцівку або спеціальну пристрій для проведення процедури. Основною метою клізми є очищення кишечнику від залишків їжі та накопиченого калу. Порядок дій полягає у вводі рідини в пряму кишку за допомогою спринцівки, а потім у спровоковуванні спрожнення.
Тривалість клізми може коливатися від кількох хвилин до трьох десятків хвилин. Завдяки цій процедурі можна покращити функціонування кишечника та полегшити спрожнення. Однак, варто знати, що занадто часте використання клізми може призвести до негативних наслідків для кишечника, тому краще дотримуватися рекомендацій медичних фахівців.
Основні цілі процедури
Однією з основних метою проведення клізми в домашніх умовах є забезпечення спорожнення кишечнику у дитини. Коли у дитини виникають проблеми з випорожненням, виконання таких процедур може бути кращим рішенням. Недопущення затримки калу у кишечнику в деяких випадках може бути медичній проблемою. Тому, якщо життя дитини загрожує ризиком, то в наявності слід мати спринцівку та здійснювати процедуру спорожнення кишечнику.
Треба зазначити, що зробити клізму мають лежачі старші діти і діти до трьох років, але не активні діти. Для проведення процедури потрібно дотримуватися певних правил. Кількість впровадженого розчину має бути визначеною лікарем. Клізму роблять за таким принципом: розчин за допомогою спринцівки вводять прямо в пряму кишку.
Тривалість процедури зазвичай складає близько 10 хвилин. Це значить, що за цей час потрібно видалити у кишечнику всю накопичену масу. Але треба пам’ятати, що проводити клізму дитині варто тільки за консультацією і під час медичного контролю. Навіть незначні помилки можуть мати негативні наслідки для здоров’я дитини.
Коли потрібна клізма
Клізма є процедурою, яка допомагає дитині випорожнити кишечник. Ця процедура може здійснюватися як вдома, так і в медичній установі. Основні метою клізми є спрямування пряму наявності спорожнення кишечника.
Клізму можна робити в домашніх умовах, коли дитина має проблеми з випорожненням протягом трьох і більше днів. Коли кількість калу у кишечнику стала надто великою, і випорожнення відбувається з труднощами, тому робити клізму можна, якщо навіть у старших дітей є основні проблеми з кишечником.
Зробити клізму в домашніх умовах можна за допомогою спринцівки. Клізму можна робити самостійно або з допомогою одного з батьків. Процедура триває приблизно 10-15 хвилин. Якщо після клізми протягом декількох годин не відбулося випорожнення, краще звернутися до лікаря для консультації і призначення медичної клізми.
Як правильно зробити клізму дитині
Для дітей, основним засобом при запорах є клізми. Їх складається з простого спринцівки або грушки, з якої рідку речовину вводять в пряму кишку. Процедура виконується в домашніх умовах та є простою. Ознайомитися з правилами використання клізми треба всім батькам, тому що така проблема може виникнути у будь-якого дитячого віку.
Перед тим, як робити клізму дитині, потрібно здати аналіз калу медичній установі. Це допоможе визначити наявність у кишечнику дитини ненормальних показників.
Що потрібно для процедури? Купити грушу або спринцівку, яка буде ємкістю для води, а також олійку або гліцерин. В залежності від віку дитини виберіть потрібну кількість рідини. Наприклад, для дітей до трьох років рекомендуємо вводити 20-30 мл рідини, для старших – вже 60 мл.
Тому, якщо в тих недопущеннях процедури так само було розв’язано, а метою є вирішення проблем з випорожненням або профілактика затримки в калі, то застосовують спазмолітики, процедуру можна зробити навіть при зобов’язаних порушеннях. Мінливість розраховується відміткою: вводьте рідину крапелька води, а затим прижміть дитячі стегна, виконайте м’якими масауючими рухами в тому місці, де вводять пробкою; наступна процедура через багато хвилин. Такі клізми можна робити у домашніх умовах.
В яких випадках клізма протипоказана
Методики в домашніх умовах з колін трьох старших дітей десь позапланово використовують прямий вплив на кишечник за допомогою клізми. Це можливо лише в тих випадках, коли з’явилося спорожнення. В результаті таких медичних процедур перш ніж потрібно спостерігати сильну кількість випорожнень. Причиною цього можуть стати такі проблеми, як складні, часті випорожнення, порушення функціонування кишечнику, випрабувано відчуття повноти.
Основні протипокази проведення данної процедури відносяться до наявності крововиливів в калі, гостра кишкова непрохідність, наявність аномалій кишкової системи. Коли дитина знаходиться в поганому медичному стані, плакала й сперечалася, терапевти навіть не порекомендуватимуть робити безліч медичних процедур, включаючи клізми.
Багато батьків спостерігають для дитини лікувальну клізму у його домашніх умовах а саме тоді якщо спостерігаються проблеми з процедурами спорожнення, але варто звернути увагу на те, що не будь-який лаксативний препарат можна використовувати для таких цілей.