В області створюють нові умови для підготовки фахівців у професійно-технічних навчальних закладах

Це заявила голова ХОДА Юлія Світлична під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку.

 

Керівник області розповіла про досвід Харківщини в рамках панельної дискусії на тему «Децентралізація освіти, реалізація проекту «Нова українська школа» та розвиток профтехосвіти».

«У Харківській області вже створено 8 регіональних центрів професійно-технічної освіти. Також за підтримки держави відкрили 2 навчально-практичних центри. Цього року плануємо відкрити ще 3», – повідомила Юлія Світлична.

Вона наголосила, що йдеться не про об’єднання юридичних осіб, а про якісні зміни.

«Ми створюємо якісно нові умови для підготовки фахівців, встановлюємо сучасне обладнання, інтерактивні тренажери, укладаємо договори про дуальну освіту з провідними національними виробниками та іноземним бізнесом. І для Харківської області це перші кроки до побудови інфраструктури професійних коледжів західного зразка», – відзначила Юлія Світлична.

Міністр освіти України Лілія Гриневич відзначила, що зараз у країні триває робота з укрупнення професійно-технічних навчальних закладів. За останні два роки їхня кількість скоротилася з більш ніж 900 до 700. При цьому важливим є підвищення якості навчання.

«Ви інвестуєте в профтехосвіту, і це дуже правильно. Ви розвиваєте спроможність регіональних ринків праці, – сказала Лілія Гриневич. – Я думаю, що такі центри, які є в наших деяких регіонах – на базі аграрних училищ, наприклад, у Харківській області – це просто дивина. Туди треба їхати набиратись досвіду. І нам зараз дуже важливо, щоб ми розвивали конструктивну взаємодію з роботодавцями. Тому ми пропагуємо дуальну освіту, ми підписуємо меморандуми з роботодавцями, які мають конкретні пропозиції, як нам співпрацювати».

Нагадаємо, у своїй доповіді керівник області також розповіла про новий механізм фінансування сфери освіти, який дозволив Харківщині за три роки втричі збільшити обсяги коштів, які залучаються в розвиток цієї галузі.