Павло Ковтонюк працював заступником міністра охорони здоров’я з 2016 до 2019 року
Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили колишньому заступнику міністра охорони здоров’я про підозру у службовій недбалості, що призвело до збитків державі на 2 млн грн та зашкодило створенню реєстру донорів, повідомила в середу, 28 вересня, прес-служба СБУ.
В повідомленні відсутнє ім’я підозрюваного, але, за інформацією LIGA.net, йдеться про екс-заступника міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун Павла Ковтонюка. У коментарі LIGA.net Ковтонюк сказав, що ще не ознайомився з підозрою, тому нічого не коментуватиме.
Йдеться про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій. За даними слідства, відповідно до програм реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин. Гроші під запуск проекту надав у вигляді кредитних коштів Міжнародний банк реконструкції та розвитку.
За інформацією правоохоронців, наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра укладав угоду з керівником однієї з київських ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом, підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів. Втім, як стверджує слідство, підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідних технологій. При цьому високопосадовець підписав акт прийняття-передання програмної продукції, повідомляє СБУ.
На підставі здійсненого кіберрозслідування та зібраних доказів Служба безпеки ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього заступника голови МОЗ до незаконних дій. Серед іншого – підтверджено автентичність його підпису у фінансових документах, стверджують у спецслужбі.
За даними СБУ, слідчі ДБР наразі повідомили колишньому високопосадовцю про підозру.
«Колишній заступник міністра охорони здоров’я підозрюється у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 5 років», – повідомила прес-служба ДБР.
Пізніше Павло Ковтонюк на своїй сторінці у Facebook заявив, що вручення підозри стало для нього несподіванкою. Та розповів, що раніше він проходив у цій справі як свідок.
«Звинувачення полягає лише в одному: злочинній недбалості на посаді. Ніякого присвоєння коштів чи допомоги комусь присвоїти кошти мені ніхто не інкримінує. У недбалості ж мене звинувачують лише на основі того, що мій підпис стоїть під документами із закупівлі програмного забезпечення, яке дає доступ до міжнародного реєстру донорів кісткового мозку. Це програмне забезпечення, йдеться у підозрі, не використовувалося надалі», – пояснив Ковтонюк.
Він додав, що справді підписав ці документи у кінці 2018 року.
«Вони були належним чином завірені, а закупка була проведена згідно із законом. Я не займався цією темою у міністерстві, а документ підписав тому, що профільного заступника не було на місці. Закупівлю важливо було завершити до кінця місяця. В нашій команді не було прийнято прикриватися тим, що це не моя тема чи уникати відповідальності», – пояснив він.
За його словами, якби закупівля не була проведена, то у 2019 році не змогли би проводити довгоочікувану реформу у сфері трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів.
«Для цього і потрібна була закупівля, саме тому я підписав ці документи. Думаю, саме не підписати їх було би злочином. Якби я повернувся в той день, я би підписав їх знову», – заявив Ковтонюк.
Павло Ковтонюк працював заступником міністра охорони здоров’я з 2016 до 2019 року.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter