Як самостійно зробити дворівневу стелю з гіпсокартону у власному будинку

Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками

Гіпсокартон є одним з найбільш популярних та зручних матеріалів для обробки стін і стель у всьому світі. Часто використовується для створення дворівневих стель, які стають дуже естетичним елементом інтер’єру. Деякі люди вирішують зробити таку стелю своїми руками, щоб створити унікальний дизайн приміщення.

Щоб створити дворівневу стелю з гіпсокартону, потрібно мати певні навички та знання щодо монтажу цього матеріалу. Спочатку потрібно виміряти розміри необхідної стелі. Потім вирізаються гіпсокартонні плити відповідно до цих розмірів. Наступним етапом є монтаж каркасу з профілів гіпсокартоном на стелю.

Аби зробити каркас стелі декоративним, можна використовувати дворівневий дизайн. Першим етапом буде встановлення направляючих профілів. Вони повинні бути таким чином скріплені до стелі, щоб утворювалася одна площина. Потім встановлюються навісні профілі, які визначатимуть висоту другого рівня стелі.

Після монтажу каркасу дворівневої стелі необхідно вставити гіпсокартонні плити. Для цього плити обрізаються до потрібного розміру і за допомогою спеціального клею скріплюються з профілями каркасу. Потім попередньо набиті дрібними штукатурками тріщини замазуються шпаклівкою та шліфуються.

Останнім етапом буде оздоблювальна робота. Дворівнева стеля з гіпсокартону може мати різні форми і фігури. Також можна використовувати додаткові матеріали, наприклад, блоки для освітлення або розсіювачі світла. Важливо врахувати, що всі отвори та шпарини необхідно попередньо викреслити і вирізати гіпсокартоном, щоб забезпечити потрібну форму стелі.

Монтаж каркаса для гіпсокартону

Монтаж каркаса для гіпсокартону

Перший етап монтажу дворівневої стелі з гіпсокартону – це створення каркасу. Каркас складається з профілів, які з’єднуються за допомогою спеціальних з’ємних елементів.

Перш за все, потрібно вирізати профілі потрібної довжини. Якщо кімната має негладкі стіни або вигнуті радіуси, то рекомендується встановлювати односкладові профілі. Вони будуть легше пристосовуватись до рівні і фігури стелі.

Далі профілі розміщуються на стелі і стінах відповідно до розміру вирізаної площини гіпсокартону. Потрібно виходити з того, що вона повинна бути рівною і нерухомо закріплена. Декілька профілів тримаються під певним кутом до обробки стіни або стелі, ці кути потім у їх буде просвердлити спеціальні отвори. Подальше з’єднання профілів буде здійснюватися за допомогою саморізів.

Тепер ми рухаємося до закріплення профілів. Профілі встановлюються паралельно підлозі за допомогою клеєм і саморізів. Гвинти потрібно забивати на відстані 30-40 см один від одного. Зробити це рекомендується з допомогою свердловини.

Тепер переходимо до встановлення горизонтальної напрямної для другого рівня стелі. Горизонтальна напрямна буде складатися з профілей, які закріплені по периметру кімнати і паралельні основному рівню стелі. Важливо розрахувати розмір горизонтальної напрямної з урахуванням товщини гіпсокартону.

Після цього можна переходити до формування допоміжних структур каркасу. Так, в кутах стелях потрібно буде створити декілька стінок, які також будуть виготовлені з гіпсокартоном. Тому потрібно позначити місце, де вони будуть розміщені, і за допомогою гвинтів і профілів їх скріпити до каркасу.

Тепер можна вставляти гіпсокартон. Це важливий етап монтажу, який можна виконати самостійно або з допомогою фахівців. Гіпсокартон непоганий матеріал для створення стін, який відрізняється легкістю і практично не вигорає. Зазвичай використовують гіпсокартон товщиною 12,5 мм для стель і 9,5 мм для стін.

Після встановлення гіпсокартону його треба заскріпити до каркасу з допомогою саморізів або гвинтів. Саморізи треба вгвинтити відшліфованою частиною вниз.

Тепер залишилось тільки заробити гипсокартономріðушλe third part of the chandelier and we continue only a small base where the lamps are installed and then you can put it off to be ready. fuse then occurs length required cable group fixed hooks or perlon suspension.

В результаті ви отримаєте монтовану дворівневу стелю з гіпсокартону, яка надасть вашій кімнаті стильний і сучасний вигляд.

Виготовлення кільця на стелі з гіпсокартону

Виготовлення кільця на стелі з гіпсокартону

На цьому етапі монтажу дворівневої стелі потрібно виготовити кільце, яке буде розташоване на поверхні стелі. Ці кільця можуть використовуватись як декоративний елемент або для закриття межі між двома різними рівнями стелі.

Для виготовлення кільця необхідно використати гіпсокартон. Спочатку потрібно відмітити на стіні де буде розташовано кільце. Потім позначені пункти мають бути з’єднані за допомогою лінії.

Одержана лінія дасть обсяг кільця, яке необхідно вирізати з гіпсокартону. Для цього можна використати шаблон або просто профіль розміром з кільце.

Далі отриману форму вирізають за допомогою ножиць або пилки по дереву. Таким чином, отримаємо готове кільце з гіпсокартону.

Перед встановленням кільця на стелю необхідно підготувати поверхню. Для цього скріпляються направляючі профілі на стелю і стіни. Потім між ними треба роблять монтаж гіпсокартону.

В кінцевому результаті кільце скріплюється до сусідніх стель і стін за допомогою клею або шурупів. Дрібні тріщини потрібно замазати шпаклівкою, а потім відшліфувати поверхню для отримання рівної площини.

Якщо гіпсокартонове кільце має фігуру або радіус, то спочатку на готовому каркасі вирізають таку фігуру, а потім вже вставляють гіпсокартон за допомогою шурупів або рами. Допоможе відкласти після закінчення робіт шпаклівки.

Отже, виготовлення кільця на стелі з гіпсокартону – це практично останній етап монтажу дворівневої стелі. Для цього потрібно мати необхідний розмір гіпсокартону, профілі та інші матеріали. Після закінчення робіт гіпсокартонове кільце можна використовувати як декоративний елемент або для закриття межі між двома різними рівнями стелі.

Як зігнути гіпсокартон

Як зігнути гіпсокартон

Зігнути гіпсокартон можна двома способами: холодним і тепловим. Холодне згинання гіпсокартону можна використовувати при потребі зігнути матеріал вздовж його шири. Теплове згинання необхідне для створення дугоподібних форм гіпсокартону. Розглянемо обидва способи.

 1. Холодне згинання гіпсокартону:

  – Перший етап – вимірювання необхідних розмірів і вирізання гіпсокартону. Далі треба відкласти ці розміри на стіні, де буде монтаж.

  – Другий етап – вирізання каркасу з металевих профілів та його монтаж на стелі. При цьому необхідну форму гіпсокартону виміряють необхідні розміри, а потім вирізають з неї необхідні вирізи для монтажу каркаса.

  – Третій етап – вставити каркас в готовий надріз увінь стелі і закріпити його допомогою саморізів. Також додатково можна скріпити каркас клеєм або шурупами до підлоги.

  – Четвертий етап – закріпити рівні направляючі на відповідні відстані.

  – П’ятий етап – використання гофрованого гіпсокартону або 1-2 шарів радіусно вирізаної згинаються пластини обычного гіпсокартону. Це стеля буде площина. Між каркасом і гіпсокартоном буде посередництво через розмір закривають скочить або фігуру хімічного вантуза.

 2. Теплове згинання гіпсокартону:

  – Перший етап – виміру розмірів потрібної форми.

  – Другий етап – після виміру необхідно вирізати гіпсокартон потрібного розміру. Вирізану форму треба набити дрібними кусочками гіпсокартону.

  – Третій етап – плитку з гіпсокартону треба загнути по радіусу необхідної форми, використовуючи тепло декоративного світила. Після згинання потрібно тримати гіпсокартон у такому положенні, щоб він вистирчав мінімум 10-15 хвилин, доки не остаточно остигне.

  – Четвертий етап – склеїти гіпсокартони клеєм і використовувати його як плаваючий драйвер під фактором площини в горизонтальному напрямку і набиваються на межі розділу гіпсокартону.

  – П’ятий етап – після згинання можна використовувати гіпсокартон з попереднією поверхнею шпаклівки. Посередництво всередині гіпсокартону малює фігуру потрібну людині