Коронавірус лютує: кількість кисневих станцій збільшиться майже у 8 разів

Коронавірус лютує: кількість  кисневих станцій збільшиться майже у 8 разів

Кількість постійних кисневих станцій у країні збільшиться майже у 8 разів.

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час “Години запитань до Уряду”.

118 кисневих станцій вже закуплені за кошти урядової субвенції та наразі монтуються в лікарнях. Окрім того, ДП “Медичні закупівлі” придбало 225 автономних кисневих станцій контейнерного типу.

Міністерство додатково провело перемовини з усіма 23 ліцензованими виробниками медичного кисню, які напряму працюють із закладами та спільно відстежують темпи споживання кисню, а також формують значні резерви на випадок зростання потреби закладів.

За необхідності госпіталізації, частота якої при Омікроні є принаймні на третину меншою ніж при Дельті, розвинена мережа закладів буде готова прийняти пацієнта на одне з майже 70 тисяч виділених ліжок з киснем.

97% ковідних ліжок в Україні забезпечені киснем, на сьогодні запас незайнятих ліжок – понад 44 тисячі одиниць. Більш як дві третини виділених ліжок з киснем є зараз вільними і готові приймати пацієнтів з COVID-19 у разі потреби.

Для покращення діагностичної спроможності закладів охорони здоров’я змонтовані та введені в експлуатацію 143 комп’ютерних томографи та 129 цифрових рентгенапаратів.

Додатково в грудні закуплено ще 81 цифровий рентгенапарат та за кошти глобального фонду проводяться торги ще на 82 пересувні рентгенапарати.

У модернізованих лабораторіях наявні реактиви для проведення досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції. Лише з початку цього року Україна отримала 2 мільйони швидких тестів для закладів охорони здоров’я, очікується нова поставка.


35