Курс долара перевищував на “чорному” ринку 42 грн, проте аналітики вважають, що економічного обгрунтування цьому немає.
Про це пише Forbes.
Такі рівні НБУ вважає необгрунтованими та, більш того, спекулятивними.
“Небанківські установи розпочали штучно підвищувати курс, підтримуючи цим фактично існування “банкоматного туризму”, – йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.
Підтверджень того, що поточні курси обмінників є спекуляцією – немає, вважає фінансовий аналітик ICU Михайло Демків. За його словами, зазвичай вуличних табло курсів немає у країнах з hard currency, де валютообмін, як такий не потрібен.
З іншого боку, регулювання готівкових “кіосків”, у тому числі стосовно їхньої реклами, є у багатьох країнах, каже керівний партнер чеської компанії OG Research Девід Варва.
“Зазвичай таким чином регулятори намагаються запобігти ситуаціям, коли готівковий ринок вводить суспільство в оману стосовно реального курсу”, – пояснює він.
“Заборона табло можливо й допоможе, але як проконтролювати, що вони справді зникнуть?”, – застерігає Демків.
До того ж ризик спекуляцій існуватиме й надалі. “Картковий туризм” не зникне, якщо картковий курс банків відрізнятиметься від роздрібного принаймні на 10%, каже Демків. Увечері 29 липня найбільший “ПриватБанк” встановив картковий курс на рівні 37,04 грн/$. Курс обмінників перевищував його приблизно на 14%.
0
299