Керівник Комісії з питань надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна підшукував старі будинки та оформлював грошові сертифікати для отримання компенсації за зруйноване житло. Гроші встиг перевести в готівку та навіть придбав автомобіль.
У січні 2024 року 32-річний посадовець розробив план щодо заволодіння бюджетними грошовими коштами, виділеними Міністерством розвитку громад та територій України у якості компенсації громадянам, житло яких постраждало внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Зловмисник придбав у мешканця міста Ізюм будинок за 2 тисячі доларів США та подав від імені власника заяву про отримання компенсації за зруйноване житло. Від знайомого експерта депутат отримав неправдивий звіт про результати технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта. Згідно з документом, будинок визнаний не придатним до нормальної експлуатації, хоча насправді він не був пошкоджений внаслідок збройної агресії. Маючи певний вплив на членів комісії, використовуючи підроблений звіт, зловмисник отримав позитивний розгляд заяви. Та вже за деякий час в його розпорядженні були два житлові сертифікати на ім’я власника будинку на суму майже 1,5 мільйона гривень. Отримати гроші йому допомогла бабуся дружини. Вона фіктивно продала свій будинок, вказавши як спосіб оплати житлові сертифікати. Отримані на банківський рахунок гроші жінка зняла та передала порушнику.
Ще один місцевий мешканець неодноразово звертався до міської адміністрації з приводу надання допомоги у відновленні даху його старого будинку. Депутат пообіцяв допомогти йому з ремонтом будинку, а натомість організував розбирання даху будівлі та почав діяти за тією ж схемою – подача заяви про отримання компенсації, неправдивий висновок експерта, рішення комісії. На ім’я власника будинку був виданий житловий сертифікат на придбання іншого об’єкту житлової нерухомості, на суму понад 850 тисяч гривень, про що власник не знав. Проте зловмисник не встиг розпорядитися коштами – його викрили правоохоронці. Така ж доля чекала на ще одну оборудку на суму майже 2,5 мільйони гривень, яку чоловік хотів прокрутити з будинком у селі Кам’янка Ізюмського району.
Зловмиснику повідомили про підозру за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.15, ч.4, 5 ст.191 (закінчений замах на привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюють слідчі слідчого управління ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури та оперативним супроводом СБУ.
Відділ комунікації поліції Харківської області