За чотири місяці аграріям нараховано 190 млн грн компенсації за купівлю с/г техніки

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розповіли про реалізацію бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

15 квітня міністерство затвердило розподіл коштів у розмірі 189,4 млн грн сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у грудні 2020 року та у період з січня по березень 2021 року.

Кошти отримають 1833 аграрії, які за вказаний період придбали 2846 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 909,2 млн грн.

«Для уряду є важливим продовження фінансування програми щодо сільськогосподарської техніки, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, наприклад, чисельність виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросла з 40 підприємств у 2017 році до 210 підприємств у 2021 році, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тисяч», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Серед інших результатів програми, за 4 роки її функціонування:

– зросли інвестицій у розвиток машинобудування в галузі АПК – виробники с/г техніки модернізували своє виробництво на суму близько 2,5 млрд грн для підвищення якості продукції та освоєння нових видів сільгосптехніки;

– у понад 2 рази – з 15,2% до 36% зросла частка с/г техніки вітчизняного виробництва у формуванні загального ринку сільгосптехніки України;

– майже у 20 разів збільшено номенклатуру вітчизняної с/г техніки – з 792 до 15458 найменувань;

– зріс фонд оплати праці – всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.

У Мінекономіки нагадують, за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2021 році передбачено 1 млрд грн.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація