На цьому начальник ГУНП в Харківській області наголосив під час зборів Асоціації органів місцевого самоврядування під головуванням Президента Асоціації Артура Товмасяна за участю представників територіальних громад області, правоохоронних і контролюючих органів.
За словами начальника ГУНП в Харківській області Андрія Рубеля, адміністративно-територіальна реформа, яка відбулася в державі, а також прийняті зміни до законів у сфері діяльності місцевого самоврядування значно розширили повноваження територіальної громади в питаннях впровадження механізмів забезпечення правопорядку, превенції та профілактики правопорушень.
– На сьогодні з 56 створених територіальних громад 29 затвердили спільні програми поліції та громади з питань профілактики злочинності, – зазначив Андрій Рубель. – Із 52,5 млн. грн., запланованих програмами коштів, 34,1 млн. грн вже виділено та заходи реалізовані.
Очільник харківської поліції повідомив, що вже 19 громад відкрили поліцейські станції, 13 громад підтримали проєкт «Поліцейський офіцер громади» та 27 офіцерів почали роботу. Крім того, будуються два Центри безпеки в Наталинській та Олексіївській територіальних громадах.
– Всі ці заходи вже дали позитивний результат, адже нам вдалося знизити рівень злочинності, у тому числі тяжких та особливо тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи, проти власності, – повідомив начальник ГУНП в Харківській області.
Він додав, що поліція продовжує виконувати свої функції, забезпечує порядок і безпеку на території Харківщини, і закликав представників територіальних громад долучатися до впровадження механізмів забезпечення правопорядку, превенції та профілактики правопорушень. Зокрема, до встановлення систем відеоспостереження та відеоаналітики на території міста Харкова і області. Камери використовуються для постійного моніторингу обстановки та реагування на її зміни, насамперед, для ефективної протидії вуличній злочинності та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
– З метою впровадження систем відеоспостереження, представниками ГУНП в Харківській області неодноразово проводились зустрічі з керівництвом ТГ, проте є громади, де не встановлено жодної відеокамери, – звернувся Андрій Рубель до представників територіальних громад. – Хотілося б бачити з боку органів місцевого самоврядування більше реальних дій з реальними результатами.
На завершення начальник ГУНП в Харківській області Андрій Рубель подякував головам територіальних громад, які знаходять можливість та надають допомогу в питаннях профілактики правопорушень.
Він висловив сподівання, що поліцейські ініціативи підтримають всі територіальні громади та візьмуть участь у розвитку мережі відеоспостереження, поліцейських станцій, центрів безпеки, організації роботи поліцейських офіцерів громади, адже тільки спільними зусиллями можна створити умови для безпечного та комфортного життя людей у кожному населеному пункті Харківської області.
Відділ комунікації поліції Харківської області