Різноманітність варіантів веранди для будинку або тераси

Тип веранди для дому або тераси

Що таке веранда

Що таке веранда

Веранда – це будівля або споруда, що приєднана до тому або тераси будинку. Зазвичай веранда має одну або декілька стін і терміново примикати до будинку. Може бути відкритою або зовні покритою дахом. Веранда виконує роль переходу між внутрішнім та зовнішнім простором.

Типи веранди

Типи веранди

Існує кілька типів веранди, які можна обрати для свого будинку або тераси.

 1. Відкрита веранда

  Відкрита веранда – це простора платформа без даху, яка знаходиться перед входом до будинку або тераси. Цей тип веранди є найпростішим і передбачає, що приміщення буде відкрите на повітрі. Він ідеально підходить для влітку, коли хочеться насолоджуватися затишком природи і свіжим повітрям.

 2. Закрита веранда

  Закрита веранда

  Закрита веранда, яка іноді називається “підвісна тераса”, відрізняється відкритою верандою тим, що вона має стіни і вікна, які можна відкрити або закрити. Цей тип веранди можна використовувати як приміщення з опаленням в холодну пору року або як місце для відпочинку і відпочинку в будь-яку погоду. Додатковим бонусом є можливість захисту від комах і комарів під час літнього вечора.

 3. Пергола

  Пергола – це тип веранди, який передбачає, що будинок або тераса будуть покриті каркасом з дерева або металу, через який пролягатимуть горизонтальні ребра. Цей тип веранди часто використовується для створення затінку і декору. Прогулянка під перголою є особливо приємною влітку, коли дерева і рослини висаджені біля нього.

Приклади використання веранди або тераси

Приклади використання веранди або тераси

Веранда або тераса може бути використана для різних цілей, залежно від ваших потреб та бажань.

 • Створення зони відпочинку і релаксації
 • Влаштування місця для прийому гостей
 • Створення зони для барбекю або гриль-вечірки
 • Майданчик для дитячих ігор і розваг
 • Створення зони для садового ландшафтування
 • Влаштування місця для читання і відпочинку на свіжому повітрі

Незалежно від того, яку веранду або терасу ви оберете, це буде зручний і затишний простір, який зможе задовольнити ваші потреби та зробити проживання в будинку або на дачі комфортнішим і приємнішим.

Тераса або веранда – прикраса дворика

Тераса або веранда – це окрема споруда, яка може бути прикріплена до будинку або стояти окремо від нього. Це приміщення відкритої частини, яке влітку може використовуватися як додатковий простір для відпочинку та розваг на свіжому повітрі.

Особливістю тераси або веранди є можливість зручно проводити час навіть в теплу пору року. До речі, тротуарна тераса може бути навіть не надто велика, але для того, щоб комфортно позасидати затишно, вона може стати заміною майданчику для гри у пляжні види спорту, міні-дитячого майданчику з гойдалками, гірками і пісочницею.

Тераса або веранда може виконувати функції площадки для відпочинку, місця для прийому гостей або просто зони насолодження панорамним видом. Якщо ж особливо передбачено стіну із вікнами та дверима, що примикає до дому, то вона може стати окремим приміщенням з додатковою функцією збереження тепла. Це особливо зручно, якщо тераса або веранда прикріплена до дачного будинку або котеджу, оскільки це дозволяє користуватися нею у будь-яку пору року, навіть коли на вулиці не так тепло.

Тераса або веранда – це споруда, яка може бути не тільки практичною, але і стильною прикрасою дворику або зеленого майданчику. Вони бувають різних форм, розмірів та матеріалів, що дає власникам можливість обрати ту, яка найкраще вписується в архітектурний стиль обраного будинку чи країнський дизайн ділянки.

Не зважаючи на те, що тераси і веранди практично завжди будуть на відкритому повітрі, можливо також забезпечити їх опалення, що дозволить комфортно користуватися ними навіть в холодну пору року.