У Міністерстві цифрової трансформації України повідомили, що у практичних завданнях курсу «Програмування для новачків» кожен зможе написати свій перший код.
2 листопада Міністерство цифрової трансформації України за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа, у співпраці з науково-популярним медіа Куншт презентували 10-серійний освітній серіал «Програмування для новачків».
Безоплатно подивитися освітній серіал можна на порталі Дія.Цифрова освіта.
«Це 10 серій про особливості роботи в IT та практичні базові знання для тих, хто вирішив спробувати програмувати. Ці знання будуть корисними для будь-якої мови програмування», – розповіли в Мінцифрі.
Кожен зможе дізнатися:
– Що таке програмування?
– Базові поняття у програмуванні.
– Мови програмування C, C++, Java, Python. Що вибрати?
– Помилки в коді. Як знайти та виправити?
– Поради від програмістів. Як увійти в професію?
– Огляд додаткових ресурсів для навчання.
Під час презентації освітнього серіалу заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила: «Одна з чотирьох стратегічних цілей Мінцифри – частка IT у ВВП України дорівнює 10%. Це передбачає, зокрема, й роботу над збільшенням кадрового капіталу країни. Ми враховували це під час створення нового освітнього серіалу, який розповідає глядачам про особливості роботи в IT та надає практичні базові знання тим, хто вирішить спробувати програмувати».
«Мета і візія Фонду Східна Європа – створення розвиненої країни, яка буде привабливою для життя і роботи людей. Ми хочемо, щоб українці мали більше можливостей – творчих, професійних та освітніх. Тому новий освітній серіал, який ми випустили разом з Міністерством цифрової трансформації, має на меті навчати комп’ютерного програмування. Впевнений, що цей серіал сприятиме тому, щоб кваліфікованих спеціалістів, які працюватимуть на стику IT-технологій та управління в державному і громадському секторах, в країні ставало більше», – зазначив у свою чергу президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
Трансляція презентації освітнього серіалу доступна на YouTube-каналі Мінцифри.