Люди отримують рахунки за газ, який не використовують. Вони бояться, що наступні півроку їм доведеться платити більше.
Нове газове непорозуміння. Цього разу — між Лозівською філією “Харківгазу” та мешканцями приватного сектору. Люди отримують рахунки за блакитне паливо, яке не використовують. Споживачі бояться, що через це їм загрожує подорожчання газу на наступні півроку. Хто нараховує зайве і чи можна з цим боротися, у четвер, 5 січня, на своєму зібранні квартальні запитали у представника “Харківгазу”.
Начальника Лозівської ділянки Лозівської філії “Харківгазу” Ольгу Лебеденко запросили на зібрання квартальних, щоб вона пояснила: що таке авансовий платіж, як він нараховується і чи потрібно його платити.
Вона розповіла: аванс нараховується, коли споживач рано повідомляє показання лічильника, наприклад, 20 числа. Тоді комп’ютерна програма, яка враховує житлову площу і тип газового обладнання, прораховує, скільки газу споживач витратить до кінця місяця. Вартість цього прорахованого обсягу і буде авансовим платежем.
Квартальні заперечили: комп’ютер не може врахувати все. Зокрема, погоду і те, скільки газу люди економлять, щоб вкластися в межі своє цінової категорії. Існує 4 тарифи на газ: чим менше його на рік витрачає споживач, тим дешевше для нього коштує кубометр палива. Квартальна Любов Польшина поскаржилася, що у грудні економила, як могла, але комп’ютер нарахував їй зайві 300 кубометрів, і вона не вклалася у свій звичний тариф.
До тих, хто наприкінці року опинився на межі між двома категоріями споживачів, у січні прийде контролер, повідомила Ольга Лебеденко. Тариф на наступні півроку буде визначатися за показаннями лічильника, а не розрахунками комп’ютера.
Але щоб подібні страхи не виникали, представниця “Харківгазу” запропонувала повідомляти показання лічильника в останні дні місяця. Квартальні ж зауважили: за номером, зазначеним у квитанції, в останні дні місяця неможливо додзвонитися. І Ольга Лебеденко визнала: це дійсно так, бо номер для всього міста — один.
Представник міськвиконкому Анатолій Юсковець наполегливо порекомендував “Харківгазу” вирішити проблему з телефоном, аби люди вчасно повідомляли показання лічильника. Ольга Лебеденко відповіла, що позначила собі цю проблему.
Квартальні поскаржилися й на іншу біду: тим, хто платить за фактично спалений газ, але ігнорує авансовий платіж, погрожують перекрити трубу. Представниця “Харківгазу” Ольга Лебеденко відповіла, що споживачі таки мають право не платити авансовий платіж. Але щоб подібних непорозумінь не виникало, ще раз наголосила: треба самостійно повідомляти показання лічильника. Контролер повинен приходити до споживача тільки два рази на рік.
Валерія Гецко
{flv}10_01_2012_kharkiv gaz{/flv}