Щоб отримати газ для котелень, Лозова має заплатити понад 20 млн.грн. боргу +vd – Новини Лозової – ТРК Сігма

Щоб отримати газ для котелень, Лозова має заплатити понад 20 млн.грн. боргу +vd

Котельня, ТРК Сігма

Опалювальний сезон у Лозовій може затриматися — через борги населення і пожорсткішання умов продажу газу для теплопостачальних підприємств.

Щоб отримати паливо на новий опалювальний сезон, ці підприємства мають віддати всі борги за вже використаний газ. Керівництво лозівського КП “Теплоенерго” сьогодні, 10 вересня, у Києві доводить, що впорається з цим завданням.

Борг теплопостачальника за газ перевищує 20 мільйонів гривень. Відповідальність нього лежить на державі і споживачах. З держбюджету лозівський теплопостачальник досі не отримав близько 12 мільйонів гривень. Це пільги з субсидіями, а також так звана різниця в тарифах — компенсація підприємству за постійне подорожчання газу, яке не закладене в діючий тариф.

Ще понад 7 мільйонів тепловикам заборгували лозівчани. Причому — лише за один опалювальний сезон. Влада наполегливо радить людям оформлювати допомогу — субсидію — і не нарощувати нові борги.

Щоб отримати газ для лозівських котелень, сьогодні у Києві “Теплоенерго” має гарантувати повернення боргів, сказав головний тепловик Лозової Леонід Глоба на нараді міських комунальників 6 вересня. За його словами, за державні недоплати відповідатимуть більш високі інстанції. А ось обіцяти, що свої борги заплатить населення, доведеться самому “Теплоенерго”. Як пояснив пан Глоба, ситуації сильно допоможуть виграні суди над боржниками та укладені з ними договори реструктуризації заборгованості.

Подібна ситуація з газом, говорить директор “Теплоенерго”, повторюється кілька останніх років, і завжди підприємство знаходило шляхи вирішення. Але цього року умови жорсткіші: у Росії потрібно закупити менше газу, і тепловикам, можливо, доведеться економити. У комунальному керівництві Лозової ще вирішують, як це робитимуть, якщо доведеться.

Традиційно опалювальний сезон у Лозовій починається у другій половині жовтня. Для того, щоб котельні увімкнули, середня температура повітря протягом трьох діб повинна бути не більше 8 градусів тепла за Цельсієм.

Валерія Гецко

 

{youtube}jnUTperUofA{/youtube}