Як зробити отвір у стільниці під плиту? Використання різального інструменту для створення отвору в столешніці для плити

Як вирізати в стільниці отвір під плиту

Установка варильної поверхні в стільницю є важливим етапом при облаштуванні кухні. Щоб правильно встановити плиту, потрібно вирізати отвір в стільниці, що відповідає розмірам варильної поверхні. Якщо ви майстерно впораєтеся з цим завданням самостійно, з гарантією зможете насолоджуватися новим кухонним гаджетом!

Перш ніж розпочати вирізати отвір, вам потрібно заміряти розміри варильної панелі. Використовуючи метру рулетку, виміряйте довжину та ширину плити, а також врахуйте розміри задньої частини. Отримавши розміри, що заміряли своїми руками, можете перенести їх на поверхню стільниці.

Розмістіть плиту таким чином, щоб її кромки саме на поверхні стільниці, не виступали і не заходили за межі. Потім почніть межу розмічати на стільниці. Використовуйте прямокутник або кутомір для отримання правильних кутів. Застосуйте лінійку або столярний посуд для створення рівних ліній, які визначатимуть форму отвору.

Після розмітки отримайте інструкції щодо вирізання отвору у стільниці. Вирізайте по місцях, де ви провели лінії, використовуючи пилачку або фрезу. Поверхню отвору слід згладити, повернувши увагу на краї та обробити їх шкуркою. При правильному вирізанні отвору плита повинна легко поміститися на стільницю без будь-яких проблем.

Не забудьте перевірити точність вимірювання та вирізання отвору. Великий отвір або недостатньо вирізаних отворів можуть призвести до проблем з установкою варильної поверхні. У більшості випадків слід мати на увазі відсутність резервів, так як неможливо вирізати додаткові отвори в уже встановленій стільниці.

План робіт по установці варильної поверхні в стільницю

Установка варильної поверхні в стільницю може бути виконана своїми руками за допомогою наступних кроків:

1. Вимірюйте місце для установки поверхні

1. Вимірюйте місце для установки поверхні

Перед установкою, необхідно виміряти розміри стільниці та знайти центральну точку, де буде розташована варильна поверхня.

2. Покриття стільниці

2. Покриття стільниці

Перед розміщенням поверхні, переконайтеся, що стільниця покрита водонепроникним матеріалом для запобігання пошкоджень від рідини або пари, які можуть утворитися під час використання варильної поверхні.

3. Позначте лінії для отворів

3. Позначте лінії для отворів

Використовуючи рулетку та олівець, проведіть лінії на стільниці, де повинні бути вирізані отвори для варильної поверхні. Дотримуйтесь вказаних виробником розмірів та кутів, щоб забезпечити правильне розташування.

4. Виріжте отвор

4. Виріжте отвор

За допомогою столярного ножа або пилки виріжте отвір в стільниці. Перед початком робіт переконайтеся, що маєте достатню витривалість та досвід для виконання цієї задачі. У більшості випадків, рекомендується звернутися до професіоналів.

5. Розмістіть варильну поверхню

Після вирізання отвору, помістіть варильну поверхню в стільницю, переконавшись, що вона чітко притримується місця. Заверніть виніс на зворотній стороні в стопорний кріплення для більшої стійкості.

6. Підключіть варильну поверхню

6. Підключіть варильну поверхню

Згладити край вирізаного отвору, щоб його зручніше було встановити варильну поверхню. Після цього проведіть під’єднання варильної панелі до електромережі або газового приєднання згідно з інструкціями виробника.

Дотримуючись цього плану робіт, ви зможете правильно встановити варильну поверхню в стільницю, забезпечивши безпечну та ефективну роботу цього обладнання у вашій кухні.

Матеріали

При вирізанні отвору під плиту в стільниці, необхідно мати на озброєнні такі матеріали:

 • Стільниця: це поверхня, на якій планується установка плити. При виборі стільниці слід керуватися інструкціями виробника плити, оскільки варіанти матеріалів і розмірів можуть бути різними.
 • Рулетка: це інструмент, який допомагає виміряти точні розміри стільниці та місце для установки плити.
 • Лінія та кутомір: вони допоможуть вам отримати прямокутник або кут для вирізання отвору в стільниці.
 • Різальний інструмент: для вирізання отвору ви можете використовувати різні інструменти, такі як пилка, фрезер або шаблон для витягування.
 • Матеріали для покриття поверхні: після вирізання отвору, можливо, буде потрібно покрити оброблену поверхню природним або штучним матеріалом, що використовуються для стільниці. Це допоможе згладити поверхню та забезпечити її довговічність і зовнішній вигляд.

Необхідно мати на увазі, що в кожному конкретному випадку інструкції для вирізання отвору під плиту можуть бути іншими. Перед початком робіт рекомендується детально ознайомитися з інструкціями виробника плити та зв’язатися з фахівцем для отримання професійної консультації та підтримки у встановці.

Як вирізати отвір у стільниці під варильну поверхню

У більшості випадків, коли ви встановлюєте нову варильну поверхню, вам потрібно буде вирізати отвір у стільниці. Це дає можливість розташувати плиту безпосередньо на поверхні столу і забезпечити зручність при готуванні. Якщо ви робите цю роботу вперше, можливо здається, що це складно, але, своїми власними руками і деякими інструкціями, ви можете впоратися з цим завданням.

 1. Перш за все, виміряйте розміри поверхні варильної панелі та вирізу, який вам потрібно зробити у стільниці. Ви можете використовувати рулетку для отримання точних вимірів.
 2. Позначте місце на стільниці, де повинен бути розташований отвір. Зробіть це, використовуючи рулетку та олівець.
 3. За допомогою свердла зробіть отвори в кутах майбутнього отвору. Це допоможе вам підтримувати стійкість під час вирізання.
 4. За допомогою столярного ножа або пилки розпочніть вирізати отвір. Почніть з одного з кутів і зробіть прямі різи по крайніх лініях майбутнього отвору. Поступово збільшуйте глибину різів, рухаючись вниз до внутрішніх ліній.
 5. Якщо у вас є доступ до фрези, можете використовувати її для вирізання більш великих отворів. Фреза допоможе згладити різанину і отримати більш рівну поверхню.
 6. Після вирізання отвору, згладьте його поверхню за допомогою шліфувального паперу або шліфувальної машини. Ви повинні мати гладку і рівну поверхню.
 7. Перед установкою варильної поверхні, переконайтеся, що вони повністю покривають отвір. Якщо необхідно, ви можете згладити рібний край або коригувати розміри отвору зубами або фрезами.

За допомогою цих інструкцій ви зможете швидко і якісно вирізати отвір у стільниці під варильну поверхню. Пам’ятайте про те, що безпека завжди на першому місці, тому бережіться під час виконання робіт і, якщо потрібно, зверніться до професіонала.