Яка буде найкраща вибірка: штукатурка або гіпсокартон?

Що краще штукатурка чи гіпсокартон

Питання вибору матеріалу для обробкою стін у новому або реконструйованому приміщенні є одним з ключових моментів при будівництві або ремонті будинку. Сьогодні ми розглянемо порівняння штукатурки та гіпсокартону, щоб з’ясувати, який із них є кращим варіантом.

Гіпсокартон має кілька переваг порівняно з традиційною штукатуркою. Його легко установити і підготувати до подальшого оздоблення. Товщина гіпсокартону досить мала, що дозволяє заощадити місце. Він також володіє вищою теплоізоляцією і допомагає покращити звукоізоляцію приміщення.

Однак, в порівнянні зі штукатуркою, гіпсокартон має деякі мінуси. Він менш міцний і більш схильний до деформацій під впливом навантаження. У разі пошкоджень гіпсокартон може розтріскуватись, тоді як штукатурка здатна запобігти такому явищу. Також важливо зазначити, що недостатньо правильно встановлений гіпсокартон може призвести до утворення тріщин між стінами.

Оздоблення штукатуркою

Оздоблення штукатуркою

Штукатурка – це один із найпоширеніших способів оздоблення стін в приміщеннях. Вона має декілька переваг в порівнянні з гіпсокартоном, але й постає деякі питання щодо її використання.

Один з головних моментів при оздобленні штукатуркою – це розчин. Його потрібно зробити правильної консистенції, щоб штукатурка легко наносилася і добре трималася на стінах. Товщина штукатурки залежить від стану стін і може становити від кількох міліметрів до декількох сантиметрів.

Ще один важливий момент – це питання з розтріскуванням штукатурки. Через деформацію стін, особливо при великому навантаженні або вологості, штукатурка може почати розтріскуватися. Тому перед нанесенням штукатурки важливо підготувати стіни і виконати процес обробки, а при потребі – посилення стінами.

Ще одним плюсом штукатурки є її теплоізоляція. Вона створює додатковий бар’єр між приміщенням і зовнішнім середовищем, а отже, допомагає зберегти тепло в приміщенні. Також штукатурка досить довговічна і може прослужити без втрати своїх якостей протягом декількох десятиліть.

Переваги штукатурки Недоліки штукатурки
 • Теплоізоляція
 • Довговічність
 • Естетичний вигляд
 • Повторюваність кольору
 • Складний процес нанесення
 • Можливість розтріскування
 • Вимогливість до підготовки стін

У порівнянні з гіпсокартоном, штукатурка має більш стійкі характеристики і може витримувати більше навантаження. Також штукатурка має кращі звукоізоляційні властивості і може забезпечити більш високу рівну поверхню для подальшої обробки.

Зважаючи на усі порівнянні, вибір між штукатуркою і гіпсокартоном залежить від певної ситуації. Якщо потрібно виконати обробку стін у вологих приміщеннях або стіни мають багато недоліків, то штукатурка буде відмінним варіантом. Але якщо стіни вже мають достатньо гарну поверхню і їм не потрібна додаткова теплоізоляція, то гіпсокартон може бути оптимальним вибором.

Оздоблення гіпсокартоном

Оздоблення гіпсокартоном

Оздоблення гіпсокартоном є більш простим і швидким процесом порівняно зі штукатуркою. Давайте розглянемо деякі моменти, які варто враховувати при виборі оздоблення гіпсокартоном.

Перевагами гіпсокартону порівняно зі штукатуркою є:

 • Можливість швидко створити рівні поверхні
 • Можливість приховати різні комунікації або нерівності на стінах
 • У фінішній обробці не виникає деформації стін внаслідок скорочення розчину
 • Гіпсокартон має високу міцність та мінімальну вологостість

Процес оздоблення гіпсокартоном досить простий. Потрібно встановити гіпсокартонні листи на вертикалі чи горизонталі на металеву раму і зробити фінішну обробку шпаклівкою.

Але є та й мінуси в оздобленні гіпсокартоном. Порівняно з масою штукатурного шару, товщина гіпсокартону становить всього приблизно 1,25-1,5 см. Це означає, що гіпсокартон не може витримати великого навантаження і в разі удару може розтріскуватися. Також, гіпсокартон чутливий до вологості, тобто не підходить для обробки стін в санвузлах або на вулицях без адекватного утеплення.

У питанні оздоблення гіпсокартону чи штукатурки, варто звернути увагу на потребу: вирішити естетичні моменти, розрахувати навантаження та вологість, а також врахувати товщину штукатурних стін.

Плюси для обробки гіпсокартоном

Плюси для обробки гіпсокартоном

 • Легкість установки: установка гіпсокартону на стіни досить проста і швидка процедура. Завдяки цьому, можна зробити обробку приміщення більш ефективно і в короткі терміни.
 • Спрощення штукатурних робіт: при використанні гіпсокартону не потрібно робити штукатурку на поверхні стін. Це компенсує витрати на сам гіпсокартон і скорочує час виконання ремонтних робіт.
 • Можливість провести електропроводку та інші комунікації: гіпсокартон має велику перевагу перед штукатуркою у тому, що в нього можна прокласти електропроводку, встановити розетки та інші комунікації без необхідності прокладати кабелі в стіні.
 • Теплоізоляція: гіпсокартон додає додаткову теплоізоляцію приміщенню. Товщина гіпсокартонної конструкції становить приблизно 6-18 мм, що дозволяє створити додаткову бар’єр проти холоду.
 • Вологостійкість: гіпсокартон вологостійкий матеріал, тому його можна використовувати для обробки приміщень з підвищеною вологою, наприклад, ванних кімнат або кухонь. Взагалі, гіпсокартон утримується на стінах, тому його використання дозволяє уникнути проблеми розтріскування стін під впливом вологості чи навантаження.
 • Зменшення деформації стін: установка гіпсокартону дозволяє уникнути деформації стін при ремонті. Це особливо важливо у випадку реконструкції або надання нового вигляду приміщенню.

До мінусів обробки гіпсокартоном можна віднести наступні моменти

 • Деформації стінами: в процесі обробки гіпсокартоном, можливе пошкодження або деформація стін, особливо якщо стіни вже мають початкові недоліки.
 • Зниження товщини стін: за рахунок встановлення гіпсокартону, товщина стін буде зменшена, що може негативно вплинути на їхню міцність та стійкість.
 • Втрата теплоізоляції: гіпсокартон має низьку теплоізоляцію, тому при обробці стін ним, може бути порушена теплоізоляційна система приміщення.
 • Підвищена відповідальність: обробка стін гіпсокартоном вимагає високої професійної підготовки, тому невправність або некваліфіковане виконання робіт можуть призвести до небажаних наслідків.
 • Питання зі стійкістю до вологості: гіпсокартон не є вологозахисним матеріалом, тому його використання в приміщеннях з підвищеною вологості може призвести до появи плісняви або розтріскування гіпсокартону.
 • Зробити штукатурки: гіпсокартон потребує штукатурки, яка додає додаткові витрати як на матеріали, так і на роботи.
 • Більш складний процес обробки: обробка гіпсокартону вимагає наявності спеціальних інструментів та навичок роботи з ними. Це може ускладнити процес ремонту або збільшити тривалість робіт.