Експресіоністичний стиль відображений у втіленні інтер’єру

Стиль експресіонізм в інтер’єрі

Експресіонізм – один з найяскравіших стилів в мистецтві XX століття. Цей стиль виник в Німеччині в початкових роках 20 відбув з головними напрямками в малярстві, скульптурі, архітектурі та декоративно-прикладному мистецтві. Його основним завданням було відтворення світу через особистий переживання художника, за фарбами, формами, лініями, іншими матеріалами та засобами вираження.

Особливістю експресіонізму в інтер’єрі є відмова від класичних масштабних пропорцій, строгого дизайну та вишуканості. Натомість, власникам квартир та будинків, які оздоблюють у цьому стилі, важливо відчувати загальну ритміку приміщення, його виражальність, почувати натуральне дуновіння кольору та форми. Цей стиль прагне до аутентичності та виразності кожного інтер’єру, відділяючи його від банальності та загальноприйнятих канонів.

Елементи, які найчастіше зустрічаються у використанні стилю експресіонізму в інтер’єрі, це абстракційні форми, геометричні конфігурації, застосування нестандартних матеріалів та розробка незвичайних кольорових рішень.

Стиль експресіонізм в інтер’єрі – фарби і прийоми стилю

Стиль експресіонізм в інтер’єрі – фарби і прийоми стилю

Фарби і колорит

Експресіонізм у стилі інтер’єру використовує яскраві та насичені кольори. Головна мета стилю – виразити емоції та почуття через кольорове рішення. Серед характерних фарб можна виділити:

 • Червоний. Додає витривалості і напруженості, може слугувати фоном для контрастних об’єктів.
 • Чорний. Створює драматичний та таємничий настрій, може використовуватися для дрібних акцентів.
 • Жовтий. Викликає почуття тепла та сонячності, доповнюється яскравими відтінками червоного.
 • Зелений. Символ природи, включає в себе багато відтінків – від свіжого й ніжного до темного й таємничого.

Прийоми стилю

Прийоми стилю

Експресіоністичний стиль може використовувати такі прийоми в інтер’єрі:

 1. Структурні зсуви. Перевагу надаються геометричним формам з незвичайним кутом спостереження.
 2. Викривлення форм. Воно передає почуття руху та емоцій.
 3. Нерівності поверхні. Несиметричні стельові та стінові покриття створюють динаміку в просторі.
 4. Емоційне освітлення. Гра світла та тіні додаватиме інтер’єру досягнення глибини і грати на почуттях.

Загалом, стиль експресіонізм в інтер’єрі – це відверте вираження внутрішнього стану та почуттів через фарбу, форми та освітлення. Він створює незвичайність і неповторність простору, заповнюючи його енергією та емоціями.

Гра освітлення – правило експресіонізм в дизайні

Стиль експресіонізм в інтер’єрі привертає увагу своєю нестандартністю та оригінальністю. Його образотворчість полягає в тому, що всі деталі інтер’єру спрямовані на передачу почуттів і емоцій. Одна з важливих складових елементів експресіонізму – це освітлення.

Гра світла та тіні в експресіоністському дизайні помітно відрізняє інтер’єр від інших стилів. Тут творча свобода необмежена, і головне правило – відсутність яскравого, рівномірного освітлення.

Особливості освітлення в експресіоністському дизайні:

Особливості освітлення в експресіоністському дизайні:

 • Темрява. В експресіоністському інтер’єрі кожне освітлюване приміщення має бути освітлено так, щоб зона підсвічування знаходилася від восьми до дванадцяти відсотків від загального освітлення.
 • Концентроване світло. У стилі експресіонізму використовуються точкове та спрямоване світло, яке розфокусовується для створення цікавих тіней та акцентів. Це додає глибину та містичність приміщенню.
 • Колірне освітлення. Експресіоністський дизайн передбачає використання кольорових джерел світла. Часто використовуються фарбові лампи, які можуть змінювати колірнастроювання приміщення.

Рекомендації щодо використання освітлення в експресіоністському дизайні:

Рекомендації щодо використання освітлення в експресіоністському дизайні:

 1. Створення емоційного фокусу. Використовуйте світлові акценти для створення візуального центру приміщення. Це може бути, наприклад, витончений підвісний світильник або маленька настільна лампа.
 2. Гра відтінками. Завдяки точковим джерелам світла можна створити цікаві та незвичайні градації тіней. Експериментуйте з відстанню та направленням світла, щоб добитися бажаного ефекту.
 3. Комбінація звичайного освітлення та точкових акцентів. Для забезпечення комфорту в приміщенні, вистачить звичайних лампових світильників. Точкові акценти можна використати для створення особливого настрою.

Гра світла та тіні в експресіоністському стилі додає динаміки та індивідуальності в інтер’єрі. Це правило дизайну вносить в приміщення несподіванки та емоцій, що робить його неповторним та незабутнім.