Олександра Тупицького підозрюють у низці кримінальних злочинів та підробці свідчень
Подільський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід колишньому голосі Конституційного Суду України Олександру Тупицькому у вигляді тривання під вартою. Сам Олександр Тупицький перебуває у міжнародному розшуку.
Як повідомили у п’ятницю, 29 липня, в ДБР, суд дозволив заочно арештувати Олександра Тупицького. Це дозволяє клопотати про його екстрадицію з Австрії, де він переховується від слідства. Крім цього, суд повернув державі суму застави, яку раніше визначили як міру запобіжного заходу.
За версією слідства, у жовтні 2018 року Олександр Тупицький, діючи в інтересах екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова, намагався підкупити свідка, щоб той дав неправдиві свідчення у справі з незаконним захопленням майна Зуївського енергомеханічного заводу.
Крім цього, впродовж 2018-2019 років колишній голова Конституційного суду неодноразово надавав слідчому Генпрокуратури неправдиві свідчення в цій справі. За цим фактом Олександру Тупицькому оголосили підозру у вчинені кримінальних злочинів за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 ККУ.
Торік президент України Володимир Зеленський відсторонив Тупицького від посади, а потім скасував указ Януковича про призначення його суддею Конституційного суду. Тупицький оскаржив цей указ.
Наприкінці березня стало відомо, Олександр Тупицький незаконно виїхав їз України через пункт пропуску «Косино» у Закарпатській області й наразі перебуває в Австрії. Цей злочин почало розслідувати ДБР, а 27 травня Подільський районний суд Києва оголосив його у міжнародний розшук.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter