Учасники справи про корупцію у Верховному суді намагалися впливати на обрання членів ВККС

Директор НАБУ Семен Кривонос виступає на брифінгу 16 травня

Члени угруповання, яке фігурує у справі про корупцію у Верховному суді, намагалися повпливати на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), заявив директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос на брифінгу у вівторок, 16 травня.

Він розповів, що правоохоронці отримали інформацію, що члени угруповання намагалися здійснити вплив на процес обрання членів ВККС. «Але сподіваюся, що [це] буде відбуватися прозоро. Але така інформація нами отримувалася, що такі спроби вплинути на цей процес були», – сказав Кривонос, якого цитує «Громадське».

Він заявив, що пріоритетом у справі про корупцію у Верховному суді є прозорість.

«Є хабар, є мотив, є зафіксований факт, є конкретні люди. І будь-яких інших підтекстів немає […] Нам усім потрібне результат у вигляді реальних вироків. Сподіваємося на об’єктивний розгляд справ та ухвалення об’єктивних вироків у разі доведення вини фігурантів», – заявив директор НАБУ.

Нагадаємо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) та Вища рада правосуддя (ВРП) — органи відповідальні за кар’єрні питання в судовій гілці влади. ВРП призначає суддів на посади, притягає їх до відповідальності та звільняє, а Вища кваліфікаційна комісія суддів добирає кадри для ВРП й оцінює суддів. Без цього суддю неможливо призначити на посаду.

Наразі триває процес формування ВККС. 15 березня Комісія з добору членів ВККС оголосила список із 32 кандидатів, з яких Вища рада правосуддя має обрати 16. 12 травня Вища рада правосуддя завершила співбесіди до ВККС. Коли комісію сформують, її представники мають оцінити дві тисячі чинних суддів у межах судової реформи, а ще добрати приблизно 2,5 тисячі нових.

Як повідомляв ZAXID.NET, ввечері 15 травня в голови Верховного суду Всеволода Князєва та ще 18 суддів пройшли обшуки. Голову суду Всеволода Князєва затримали на отриманні 3 млн доларів хабара. НАБУ стверджує, що до корупційної схеми причетний олігарх Костянтин Жеваго. Раніше Велика Палата Верховного суду розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo, який належить Жеваго. Рішення, яке виніс суд, залишило акції комбінату пов’язаним з олігархом компаніям та скасувало недійсність договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter