Чеські штурмові гвинтівки будуть виготовлятися в Україні під брендом «Січ»
Чехія передасть Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок моделі CZ Bren 2. Про це повідомили у прес-службі міністерства оборони Чехії у п’ятницю, 29 вересня.
Передачу ліцензії на виготовлення зброї анонсував заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковец, який взяв участь у Міжнародному форумі оборонних індустрій у Києві. Перший в Україні форум Альянсу відбувся 29 вересня.
«На полях форуму Даніель Блажковец обговорив з українською стороною поточні спільні проекти на різних стадіях розробки, а також можливості початку співпраці над новими проектами. Серед основних, флагманських проектів, – передача виробництва автомата Bren 2 від компанії Česká zbrojovka та лінії виробництва малокаліберних боєприпасів від компанії Sellier&Bellot», – повідомили у прес-службі Міноборони Чехії.
Чеські штурмові гвинтівки будуть виготовлятися в Україні під брендом Sich («Січ»). Чехія серійно виробляє ці гвинтівки, а збройні сили країни мають цю модель на озброєнні.
Заступник міністра оборони Чехії підкреслив, що обговорення трансферу технологій і створення спільних підприємств в Україні має стати спільною темою для обговорення. Він зазначив, що спільні чесько-українські зусилля щодо тісного зв’язку оборонно-промислових комплексів також є рушійною силою переходу ЗСУ з радянських платформ на стандарти НАТО.
CZ Bren 2 презентували в Чехії у 2015 році, а вже 2017 року автомат взяли на озброєння ЗС Чехії. Штурмова гвинтівка використовує газовідвідну автоматику з коротким ходом газового поршня та замиканням затвора. Автомат має швидкозмінний ствол, що дозволяє швидко змінювати довжину, так і калібр на 5,56×45 мм НАТО або 7,62×39 мм.
Як інформував ZAXID.NET, Україна створила спеціальний оборонний фонд та розробляє спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу. Також країна оголосила про створення Альянсу оборонних індустрій для будівництва «арсеналу вільного світу», про що повідомив президент Володимир Зеленський.
Україна вже розробила відповідну базову декларацію як основу альянсу, і до неї можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу. Зеленський додав, що у форумі оборонних ініціатив беруть участь не лише міжнародні компанії, але й українські, а також оборонні стартапи.