Ще у четвер швидкість сонячного вітру залишалася лише трохи вище фонового рівня, це означає відсутність значної геомагнітної активності, проте вже з сьогоднішнього дня, 24 січня, ситуація кардинально зміниться, пише NV.
Науковці British Geological Survey Geomagnetism зробили прогноз магнітних бур до кінця тижня та попередили — на Сонці сталися значні спалахи, які спровокують підвищення рівня геомагнітної активності до значень STORM G1 та STORM G2. За їх прогнозом, потужна магнітна буря накриє Землю з п’ятниці й триватиме до вихідних 25−26 січня включно. Саме у суботу та неділю її показники збільшаться.
Магнітні бурі 23-26 січня / geomag.bgs
Нагадуємо, G-індекс характеризує інтенсивність геомагнітної бурі від 1 до 5 та відповідає К-індексу, якщо додати 4. Тобто, наприклад, бурі G1 відповідають К-індексу 5. К-індекс застосовується фахівцями для позначення інтенсивності магнітних бур, геомагнітна активність яких вимірюється за шкалою від 0 до 9.
Вчені Центру прогнозування космічної погоди також попередили про сильну магнітну бурю. За їх прогнозом, у суботу, 25 січня, станеться незначний геомагнітний шторм з показником К-індексу 4, який матиме мінімальний вплив на Землю.
Проте у суботу очікується буря з К-індексом 5, яка вже впливає на стан метеозалежних людей. У неділю, 26 січня, експерти не бачуть магнітних бур, які можуть мати вплив на нашу планету.
Магнітні бурі 24-26 січня / swpc.noaa.gov
Як зменшити вплив магнітних бур
Нормалізувати сон. Спати не менше восьми годин на добу.
Збалансувати водний баланс. Пити протягом дня чисту воду.
Передивитися щоденний раціон. Віддати перевагу легким стравам і відмовитися від алкоголю.
Важливо пам’ятати про те, що сонячна активність постійно змінюється, тому краще відстежувати показники сонячних спалахів і геомагнітних бур й не припиняти з особливою ретельністю стежити за власним здоров’ям.
1 267