
На підконтрольну Україні територію вдалося повернути вже 1269 незаконно депортованих та переміщених Росією дітей.
Про це повідомила радниця керівника Офісу Президента, операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Влаштувати все вдалося завдяки посередництву третіх країн і тісній співпраці держави з неурядовими організаціями, які здійснюють рятувальні місії.
Зарівна підкреслила, що питання незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей має залишатися у фокусі міжнародної уваги.
“Для України питання повернення депортованих дітей – надважливий гуманітарний пріоритет. Діти не повинні ставати предметом торгу. Простими словами, ми не можемо обмінювати викрадених дітей на території чи атомні станції”, – зазначила вона.
Наголошується, що Україна не раз порушувала тему викрадених дітей на найвищому міжнародному рівні, зокрема під час контактів зі США.
Завдяки послідовній позиції держави це питання, а також питання звільнення військових і цивільних полонених увійшли до офіційного переговорного треку. Вони враховані й у спільній заяві за підсумками зустрічі української й американської делегацій, а також у результатах за підсумками експертних переговорів між Україною та США в Саудівській Аравії.
Пошук дітей, як акцентувала радниця керівника ОП, є одним із найбільших викликів.
Зарівна нагадала, що ініціатива Президента Володимира Зеленського Bring Kids Back UA об’єднує зусилля органів державної влади, громадського сектору й міжнародних партнерів.
Позиція глави держави щодо необхідності реінтеграції та реабілітації дітей після повернення, зокрема психологічної, є принциповою.
“Жодна повернута дитина, навіть якщо вона не має батьків, не потрапляє в інституційну установу, а відразу повертається до своїх рідних чи влаштовується в сімейні форми виховання”, – наголосила радниця.