В Україні лікарням за роботу в умовах НС виділятимуть понад 1 млн грн щомісяця, – Ляшко

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що з початку 2022 року в програму медичних гарантій включений новий пакет медпослуг – “Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та інших надзвичайних ситуаціях”.

Про це повідомляє “РБК-Україна”.

За словами міністра, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) завершує останні контрактування по цьому пакету.

Лікарні, які отримали контракти по пакету “готовності” регіональні департаменти охорони здоров’я визначили як опорні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Йдеться про один медзаклад на 200 тис. населення відповідної області.

“Щомісяця медзаклад, який уклав контракт на вищезгаданий пакет медичних послуг, отримуватиме від НСЗУ фінансування у розмірі 1 053 510 гривень”, – сказав Ляшко під час робочого візиту до багатопрофільної лікарні у Лубнах на Полтавщині.

Ляшко повідомив, що всього у 2022 році на цей пакет передбачається майже 2,5 млрд грн. Він додав, що лікарня в Лубнах вже уклала договір з НСЗУ на 18 пакетів медичних послуг, включно з пакетом про “готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та інших надзвичайних ситуаціях”.

“Готовність до реагування” – новий пакет, яким передбачається платити лікарням понад 1 млн гривень щомісяця незалежно від того, чи будуть госпіталізовані хворі на інфекційні хвороби, у тому числі з коронавірусною хворобою, чи ні.

“Держава платить за готовність надавати медичну допомогу при необхідності. Всього в Україні за цим пакетом працюватимуть 199 медзакладів. Найбільше – у Києві та Дніпропетровській області – по 16 лікарень”, – наголосив міністр.


130