“Не знайшли Бандеру”: кадировці після значних втрат повертаються з України до Чечні

За час перебування в Україні кадирівці російської армії втратили сотні бійців і 13 березня повернулися у Грозний.

Про це пише “Радіо Свобода” з посиланням на контррозвідників Служби безпеки України, передає Укрінформ.

Проросійські телеграм-канали 13 березня опублікували відео з військової наради в підвальному приміщенні за участі лідера Чечні Рамзана Кадирова — нібито на території України, за кілька кілометрів від Києва.

Контррозвідка СБУ каже, що Кадиров не перебував в Україні, а 13 березня — саме той день, коли угруповання “кадирівців” вивели з Київської області у білорусь і далі в Чечню.

“26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 “кадирівців”. Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців”, — розповів “Радіо Свобода” співрозмовник в контррозвідці СБУ.

4 березня з білорусі через Чорнобильську зону прибув загін військ нацгвардії Чечні — близько 1200 людей. До його складу увійшли військові батальйону “Север” (командувач Магомед Тушаєв, загинув), “Юг” (Хусейн Межидов) та ОМОН “Ахмат-Грозный” (Анзор Бісаєв). Свій табір “кадирівці” облаштували у лісі під Бородянкою. Як стверджують в СБУ, однієї ночі в таборі було підірвано боєкомплект, частина бійців загинули.

“З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що “кошмарили” місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки і аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж”, — кажуть в контррозвідці СБУ.

За повідомленням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, “кадирівці” зокрема захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці в Київській області, де на той момент перебували 600 людей.

“Ми бачимо, що вони присутні на території України від початку конфлікту, проте їхньої участі в боях ми в результаті жодного разу не побачили. Як ми їх називаємо, це такі “PR-війська”. Тобто вони можуть робити багато відео, багато фотографій, зроблених гарно, як вони ходять з автоматами, “зачищають” будинки, як вони нібито роздають гуманітарну допомогу та нібито дбають про мирне населення. Але це – вся їхня діяльність, яку ми весь час бачили”, розповів телеканалу “Настоящее время” засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня “кадирівців” вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні. Водночас Рамзан Кадиров днями заявив, що відправляє в Україну ще тисячу своїх бійців.


207