ПриватБанк обмежив видачу доларів: скільки можна отримати

ПриватБанк через дефіцит готівкового долара дозволяє клієнтам зняти валютні вклади у розмірі 1 тис. доларів або 1 тис. євро на день. Таке рішення дозволить зберегти баланс між попитом та пропозицією на готівкову валюту.

Про це співробітники банку написали у спеціалізованому форумі Мінфін. Клієнт банку Володимир Сеник із Івано-Франківської області написав, що банк обмежив валютним вкладникам максимальну суму видачі готівки з рахунку.

У Приватбанку відмови видавати доларові вклади пояснюють дефіцитом валютної банкноти, спричиненим війною — проблемами із доставкою готівки з-за кордону. Там також заявили, що запровадили добове обмеження на видачу інвалюти з рахунку: не більше 1 тис. доларів та 1 тис. євро на день. Обмеження дозволяють банкам уникнути масового відтоку капіталу. Наприклад:

– У касі банку можна отримати максимум 100 тис. грн. на день (якщо збираєтеся отримати велику суму, потрібно заздалегідь попередити про це банк).

– У різних банків діють різні обмеження. Наприклад, у банкоматах “Привату” можна зняти максимум 15 тис. грн з картки іншого банку (з картки свого банку діють вищі ліміти). В іноземній валюті можна зняти 100 тис. грн. в еквіваленті.


434