Опалювальний сезон в Україні, не дивлячись на війну, збираються почати вчасно. Українців попереджають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру. Але ми всі сподіваємося, що в квартирах цієї зими буде тепло.
Раніше ми розповідали, як підготуватися до зими і що купити в будинок на випадок, якщо тепло раптово пропаде.
Коли включать опалення в 2022 році
В установах соціальної сфери опалення вже дали у середині жовтня. Спочатку опалювальний сезон розпочався у Києві, а згодом в інших містах. Тепло подають до дитсадків та шкіл, лікарень, пологових будинків.
Департамент комунальних послуг за запитом РБК повідомляє, що опалення в житлових будинках буде включене коли середньодобова температура три дні поспіль становитиме не вище +8°. А навесні опалення відключать, коли середньодобова температура за три дні перевищить це значення.
За даними погодного сайту Wisemeteo, жовтень цього року буде теплим, і опалення навряд чи включать цього місяця. Перші триденні заморозки з середньою температурою + 8° очікуються 6-8 листопада. Якщо прогноз збудеться, то саме в ці дати може початися опалювальний сезон.
Якою буде температура в будинках цієї зими
За встановленими урядом нормами, температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) повинна бути забезпечена на рівні +18°, а в наріжних кімнатах +20°С. Температура не повинна бути нижче +16°.
Де не включать опалення взимку
Найскладнішим опалювальний сезон буде на тимчасово окупованих Росією областях. Окупанти не дбають про те, щоб дати тепло мирним жителям, а інфраструктура сильно постраждала. Тому в окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей тепла взимку може не бути.
Також тепло не зможуть дати в деяких прифронтових населених пунктах, які сильно постраждали від обстрілів інфраструктури. Наприклад, опалення не буде в Краматорську. А ось в Охтирці та Чернігові, незважаючи на зруйновані ТЕЦ, збираються відновити теплопостачання.
Опалювальний сезон 2022-2023: як він проходитиме
Опалювальний сезон цієї зими може зриватися через ракетні удари Росії по об’єктах критичної інфраструктури.
Вугілля і газу для опалення Україні вистачає, також накопичують альтернативні види опалення, такі як деревину. Для захисту електростанцій купуються додаткові генератори.
Українцям пообіцяли, що отримувачі субсидій на опалення в минулому році одержуть їх і цього року. Тарифи на тепло до весни підвищувати не будуть. Складуть вони 7,4 грн за кубометр до кінця опалювального сезону.
267