Американський астронавт відмовився від врученої президентом РФ медалі

Американський астронавт Скотт Келлі повернув вручену йому російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу»

Американський астронавт Скотт Келлі вирішив повернути російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу», яку йому вручив у 2011 році тодішній президент РФ Дмитро Медведєв.

«Пан Медведєв, я повертаю вам російську медаль «За заслуги в освоєнні космосу», яку ви мені вручили. Будь ласка, віддайте її російській матері, чий син загинув у цій несправедливій війні. Я відправлю медаль поштою до посольства Росії у Вашингтоні», ­– написав Скотт Келлі у своєму Twitter.

Скотт Келлі літав у космос чотири рази, зокрема, двічі на російських кораблях «Союз» і був командиром російсько-американського екіпажу на МКС, провівши на її борту 340 днів разом із російським космонавтом Михайлом Корнієнком. Астронавт вільно розмовляє російською, передає «Голос Америки».

Після повернення з експедиції у березні 2016-го Келлі вийшов на пенсію. Серед американських астронавтів він провів у космосі найбільше часу за загальною кількістю годин.

Раніше колишній генерал-губернатор Канади Едрієн Кларксон відмовилася від російського ордена Дружби, який отримала у 2006 році, на знак протесту проти розпочатої Росією війни.

Хроніки опору. День п’ятнадцятий – у прямій трансляції ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter