У Нью-Йорку оголошено надзвичайний стан через сильні зливи та раптові повені

Міська влада визнала ситуацію небезпечною і закликала жителів не виходити з будинків

Губернатор штату Нью-Йорк Кеті Гокул у пятницю, 29 вересня, оголосила надзвичайний стан у зв’язку з сильними дощами, які спровокували повінь. Ця декларація охоплює Нью-Йорк, Лонг-Айленд і долину Гудзону.

Як повідомляє The Guardian з посиланням на інформацію Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 млн жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду.

З початку п’ятниці в деяких районах Нью-Йорка випало від 2,5 до 12 см опадів. У деяких районах Брукліна і Квінса все ще очікується випадання від 2,5 до 5 см дощу на годину.

Затоплені багато вулиць та підвалів будинків. Перестали працювати трамваї та кілька ліній метро. Представники транспортної служби попередили пасажирів про «надзвичайно обмежений» графік руху метро та можливі затримки. Автомобільний рух майже паралізований, машини пересуваються у воді. Затримується виліт багатьох рейсів із аеропортів міста.

Вранці мільйони жителів Нью-Йорка отримали сповіщення від метеослужби про «небезпечну та загрозливу для життя ситуацію» зі значним ризиком збитків від раптової повені, повідомляє CNN.

Загроза повені стосується не лише Нью-Йорка, а й довколишніх районів. Під загрозою загалом близько 25 млн людей.

Про постраждалих не повідомляється. Рятувальники допомагають людям вибратися з підвальних поверхів та автомобілів.