Поліцейські поставили на облік 13 одиниць вогнепальної зброї та близько 1700 набоїв до неї.
«Таку вогнепальну зброю дозволено використовувати виключно для захисту України та українського народу від російської агресії. Після завершення дії воєнного стану її необхідно буде здати або залишити в себе, переробивши на мисливську. Правоохоронці можуть вилучити її під час процедури декларування у випадку, якщо буде встановлено її власника або причетність до вчинення кримінальних правопорушень», – пояснив начальник сектору контролю за обігом зброї Чугуївського районного управління поліції Юрій Блудов.
«Українці повинні усвідомлювати, що збільшення кількості незареєстрованої зброї в країні може призвести до збільшення кількості злочинів, скоєних із її застосуванням, пам’ятати про кримінальну відповідальність за незадекларовану вогнепальну зброю і свої обов’язки в цьому контексті. Відтак треба співпрацювати з правоохоронцями для того, щоб спільними зусиллями створити в нашій країні безпечне середовище», – наголосив поліцейський.
Нагадаємо, 25 листопада вступив в дію закон щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Згідно з чинним законодавством, цивільні громадяни, які незаконно зберігають або знайшли вогнепальну зброю, її частини та боєприпаси до неї, повинні її задекларувати або добровільно здати до підрозділів поліції.
Процедура декларування зброї досить проста. Необхідно зателефонувати за номером 102 і впродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції, подати письмову заяву, паспорт, ідентифікаційний код, витяг про місце проживання/реєстрації, фотокартку 3,5х4,5.
Декларуванню підлягають дозволені в обігу мисливська, гладкоствольна зброя, а також бойовий пістолет та автомат.
Відділ комунікації поліції Харківської області