Незважаючи на сувору заборону випалювання сухої трави, люди продовжують провокувати пожежі в екосистемах. Лише минулої доби, 01 квітня, рятувальники Харківщини 115 разів гасили займання сухостою та сміття загальною площею близько 65 га. Дані пожежі призвели до знищення чи пошкодження 6 господарчих споруд і 1 сінника.
В одному лише Харківському районі виникло більше 3-х десятків подібних пожеж. Там же, у селі Докучаївське, трапилась і найбільша за площею пожежа сухостою. Там вигоріло 5 га торішнього очерету.
Переважна кількість займань в природних екосистемах трапляється через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників і з потеплінням почали наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою та сміття. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об’єкти інфраструктури та завдає матеріальних збитків.
Шановні громадяни! Нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Отже з’явилася надія на те, що більш жорсткі та рішучі дії представників ДСНС у боротьбі з безголовими паліями усе ж таки дадуть результати.
Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах. Застерігаємо! Якщо такі поняття як совість та свідомість у паліїв відсутні, упевнені, суворе покарання змусіть губителів природи отямитися.
За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!
ГУ ДСНС України у Харківській області