Крім поліцейських управління превентивної діяльності ГУНП в Харківській області у нараді взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення та Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, директорка Кризового соціального центру для жінок та відповідальні особи структурних підрозділів соціального захисту населення виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад.
Захід відбувся 1 червня за підтримки Харківського РО Програми «U-LEAD з Європою». Учасники розглянули стан взаємодії механізмів, спрямованих на забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, шляхом запобігання насильству, ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, належного розслідування фактів насильства та притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.
Старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП Яніна Пащинська повідомила присутнім, що поліцейські щодня отримують повідомлення про вчинення домашнього насильства. На сьогодні запобігання та протидія домашньому насильству є одним із пріоритетних напрямків службової діяльності Національної поліції. З метою належного реагування на факти вчинення домашнього насильства у Харківських районних управліннях поліції створені сектори протидії домашнього насильства. У територіальних громадах на виклики про вчинення домашнього насильства реагують поліцейські груп реагування патрульної поліції, дільничні офіцери поліції та ювенальної превенції, а також у 13 громадах – поліцейські офіцери громади. Поліцейськими здійснюються своєчасні реагування на повідомлення громадян, пов’язані з домашнім насильством, вживаються спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, у тому числі виносяться термінові заборонні приписи стосовно кривдника.
Так, з початку року поліцейськими винесено 362 термінові заборонні приписи стосовно кривдника, складено 2771 протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, виявлено 87 кримінальних правопорушень, передбачених ст. 126-1 КК України.
Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Тетяна Бабенко ознайомила присутніх із законодавчим підґрунтям роботи відповідальних осіб у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на рівні територіальної громади.
Заступник начальника відділу у справах сім’ї та по роботі з громадськістю Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Юлія Карпачова поінформувала присутніх про основні функції та відповідальність територіальних громад.
Представник Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Наталія Сухорукова розповіла про співпрацю місцевих органів управління у сфері освіти зі службою у справах дітей, центром соціальних служб, органами поліції щодо соціального захисту неповнолітніх, запобігання злочинності і дитячій бездоглядності.
Юлія Дейнеко презентувала діяльність КУ Харківської обласної ради «Кризовий соціальний центр для жінок».
За результатами наради прийнято рішення продовжити активні спільні заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Відділ комунікації поліції Харківської області