Це розповів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія».
За його словами, законопроєкт 4167 є правовою цеглиною поетапного зменшення промислового забруднення. З його прийняттям у промисловості буде 12 років для того, щоб перейти на нові технології та запровадити нові методи керування, стати екологічно безпечнішою.
«Враховуючи ті запобіжники, які сьогодні впроваджуються країнами ЄС під час експорту-імпорту продукції, якщо підприємства сьогодні не інвестуватимуть у власну модернізацію, то завтра вони ці кошти витрачатимуть у вигляді податків під час перетину кордону їх товарами. У будь-якому випадку доведеться компенсувати», – відзначив Руслан Стрілець.
Крім того, з набуттям чинності законопроєкту підприємства замість 3 дозвільних документів отримуватимуть один – інтегрований, що є суттєвою економією часу. Для прикладу, сьогодні в середньому 82 дні бізнес витрачає для того, щоб оформити один дозвільний документ.
Серед новел законопроєкту і відкритий доступ громадськості до інформації та участь у прийнятті рішень.
«Трикутник взаємодії влада – громада – бізнес на сьогодні є найбільш ефективною моделлю, рушієм реформ. Лише такий синтез інтересів дозволить побудувати дійсно прозорі правила для всіх, забезпечити сталий розвиток, за якого і екологічна складова буде покращуватися, і економічна не зазнаватиме утисків від прийнятих рішень», – підсумував заступник міністра.
У кінцевому результаті поетапне зменшення промислового забруднення може збільшити середній вік життя українців до 10 років, сприятиме зростанню ВВП та інвестиційній привабливості України, впевнений Руслан Стрілець.