На Харківщині суха і вітряна погода та безвідповідальність людей сприяли стрімкому зростанню кількості пожеж у природних екосистемах

Протягом 21 жовтня вогнеборці Харківщини 48 разів залучались до гасіння пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Горіли чагарники, суха трава, очерет та сміття на загальній площі близько 72 га. Причиною цього стала людська недбалість та навмисні злочинні дії, котрі винищують природні екосистеми. Вогонь за сильного поривчастого вітру швидко розповсюджувався на великі території та завдав непоправної шкоди екології.

Серед найбільш масштабних маємо пожежу, що сталась о 19:35 у селі Сердобіне Чугуївського району. Там на через пожежу сухостою, що охопила площу у 10 га, загорілось поле з кукурудзою. Лише завдяки оперативним діям рятувальників 66-го Державного пожежно-рятувального посту вдалось врятувати більшу частину поля загальною площею 137 га. Проте вогонь встиг знищити 10 га врожаю. Пожежу ліквідовано о 23:40.

Також велика пожежа сталась об 11:57 у селі Докучаївське Харківського району. На відкритій території горіла трава, очерет, гілля та дерева на площі 15 га. Її було локалізовано силами 6-ти пожежно-рятувальних відділень ДСНС з Харкова та місцевим пожежним підрозділом Роганської громади о 16:15 та повністю ліквідовано о 18:55.

Ще одна подібна пожежа трапилась у Харківському районі о 13:50. На цей раз у селі Перемога, де на відкритій території горіла трава на площі 8 га. На місці працювали 6 підрозділів ДСНС, котрі приборкали вогонь о 23:10.

 

Нагадуємо, що законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах. Застерігаємо! Якщо такі поняття як совість та свідомість у паліїв відсутні, упевнені, суворе покарання змусить губителів природи отямитися.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!

Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками

не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;

очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;

залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

221021-7.jpeg221021-8.jpeg

221021-9.jpeg221021-10.jpeg