Кошти з цієї Програми будуть спрямовані на реконструкцію критично важливої соціальної інфраструктури, зокрема, енергоефективність житла, шкіл, закладів охорони здоров’я та соціальних центрів.
Окрім того, кошти цієї програми можуть спрямовуватись на відновлення та реконструкцію мостів і доріг місцевого та регіонального значення, міської транспортної інфраструктури та заміну зруйнованої інфраструктури міського транспорту, а також для забезпечення відновлення та реконструкції водопостачання, водовідведення та центрального теплопостачання. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.
Відповідно до вимог Порядку та умов надання субвенції, пропозиції щодо проєктів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, подаються органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади/виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
Програма поширюється на Донецьку та Луганську області (територію, підконтрольну Уряду України), суміжні з ними Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську, Херсонську, а також Київську, Одеську та Полтавську області.
Для участі в Програмі проєкти мають відповідати, серед іншого, наступним критеріям:
- наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації, яка обов’язково враховує потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, а також вимоги щодо енергоефективності будівель;
- календарний план реалізації проектів має становити від одного до трьох років;
- загальна кошторисна вартість проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) становить понад 15 тисяч гривень;
- для Донецької та Луганської областей в зоні до 25 кілометрів від лінії розмежування допускається фінансування за кошти субвенції лише проектів соціального спрямування вартістю до 1 млн євро.
Відбір триватиме до 4 лютого 2022 року включно. Повний перелік документів та анкети на участь у відборі можна переглянути на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку громад та територій України за посиланням.
Довідка. Програма з відновлення України є продовженням Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, в межах якої Європейський інвестиційний банк надав Україні кредит у розмірі 340 млн євро на реалізацію інфраструктурних проєктів на території Донецької та Луганської областей, а також суміжних з ними областей.