“Теплові мережі” на межі банкрутства

На підприємстві відбулася робоча нарада — шукали шляхи виходу з кризи. Тепер на “Теплові мережі” чекає санація.

На комунальне підприємство “Теплові мережі” чекає санація. Такого висновку дійшло міське керівництво, вивчивши фінансовий стан лозівського тепловиробника. Його борги сягнули неймовірної цифри у 43 мільйони гривень. Винні у цьому держава і лозівчани, заявило керівництво “Теплових мереж” у понеділок на зустрічі з очільниками міста.

 

Нове міське керівництво продовжує виїзні наради на комунальних підприємствах. Цього разу зустріч відбулася з колективом КП “Теплові мережі”. Міський голова Сергій Степанов підкреслив: це не просто візит, а робота. Основна мета зустрічі — визначити основні проблеми і зрозуміти, як їх вирішувати.

Повністю переробити схему теплопостачання Лозової, поставивши на мікрорайонах маленькі котельні, поки що неможливо. Минулого року місто не знайшло кошти, щоб взяти дольову участь в обласній програмі фінансування робіт. Цього року область місту гроші не дає. Тож усі ставки робляться на внутрішні резерви підприємства. Вони є, впевнений Сергій Степанов.

Але тепловики зазначають: технічно підприємство зношене. За словами головного інженера “Теплових мереж” Павла Ускова, знос так званих основних засобів становить 70%, а техніку можна одразу передавати до музею.

Збитки “Теплових мереж” досягли 43 мільйонів гривень. Більше половини — 27 мільйонів — це борги населення за тепло. При цьому ще й діючий тариф не покриває видатки.

Претензій до якості послуг “Теплових мереж” на зустрічі ніхто не висунув. Як зазначив міський голова, з професіоналізмом персоналу та його дисципліною на підприємстві теж все гаразд. Усі біди тепловиків, на його погляд, — від боргів населення, з якими тепер активно боротимуться, та через відсутність чіткої державної політики у комунальній галузі.

Стан комунального підприємства на зустрічі визнали критичним. Однак і керівництво “Теплових мереж”, і міський голова проти його ліквідації. Підприємству доведеться увійти у процедуру санації — найперше, для того, щоб зупинити дію штрафних санкцій і подальше нарощування боргів. Після санації ситуація, сподіваються чиновники та комунальники, має стабілізуватися.