Безкорислива та добровільна допомога

Волонтерство зародилось завдяки небайдужим людям. І сьогодні волонтери продовжують безкорисливо допомагати.

Волонтер – доброволець, який має всіляко і безкорисливо допомагати людям. Спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина Кириченко розповідає: започаткували таку діяльність ще під час війни. Були люди, які безкорисливо допомагали.

 

Зараз волонтери – це учні та студенти. Їхня діяльність направлена і на домогу людям і на агітацію за здоровий спосіб життя. Та у Лозовій одні більше допомагають, а інші закликають. Наприклад, учні колегіуму в основному проводять акції та агітують. Хоча говорять, що зараз дітям з інтернату збирають одяг, та й стариків постійно вітають.

А ось учні  з восьмої школи – представники іншого волонтерства. Як і для перших добровольців, для них головною метою є допомога людям. Запевняють: проведення акцій на другому плані. Волонтери говорять, що намагаються постійно збирати гроші для хворих людей та тих, хто цього потребує.

Волонтери співпрацюють і з терцентром. Не тільки вітають літніх людей, а й знаходять для них речі, допомагають по господарству та просто з ними спілкуються. Учні запевняють, що роблять все це з власної ініціативи.

І хоча у Лозовій волонтерство поділилось на два види, Марина Кириченко не може виділити, що головніше – допомога людям чи пропаганда за здоровий спосіб життя. Запевняє: і те, й інше необхідне та неподільне у діяльності сучасних добровольців.