Дощ призвів до стихійного лиха на Близнюківщині – Новини Лозової – ТРК Сігма

Дощ призвів до стихійного лиха на Близнюківщині

Через зливу частина мешканців села Криштопівка тимчасово залишилася без житла, а школярі — без навчання.

Суботній дощ на Близнюківщині перетворився на стихійне лихо. Інтенсивність опадів була такою, що з полів навколо трьох сел змило посіви і затопило 29 дворів і школу у селі Криштопівка. Поки будівлі не просохнуть, люди фактично залишаються без житла, а учні — без навчання.

Такого дощу у Криштопівці не пам’ятають навіть старожили. Злива, що почалася в суботу о другій пообіді, тривала чотири години. За цей час випала місячна норма опадів. У селі говорять, лило наче з відра — без перебільшень.

Родина криштопівчанки Любові Катюхи тієї суботи натерпілася жаху. Жінка вийшла у двір рятувати пташенят і побачила, як вода суне на двір – хвилею, несучи сміття з полів і сусідські речі. Донька затягла Любов Іванівну у хату, а далі настав час рятуватися усім.

Вода піднялася до рівня в 1 м 20 см, у вікна почали стукати дошки. Родина вирішила піднятися на горище. Хоч і не без пригод, але, зрештою, усі забралися туди без ушкоджень.

Від великої води у Криштопівці люди не постраждали, попри те, що вона затопила 29 дворів. Близнюківські рятувальники говорять: селяни вчасно зорієнтувалися і встигли піднятися — хто на горище, хто на дах. МНСники більше допомагали людям рятувати худобу і речі.

Та найбільше у селі постраждала школа. Вона знаходиться у нижній частині Криштопівки. Грязьові потоки неслися сюди одразу з двох боків. Школу затопило по самісінькі вікна. Перший поверх повністю занесло мулом.Вода простояла у школі менше доби, однак дерев’яну підлогу знищила вщент, говорить директорка закладу Любов Хижняк. Крім того, школа залишилася без даху – його побило градом, і без котельні — рідка грязюка зіпсувала обладнання. Спортивним майданчиком можна буде користуватися тільки за рік, коли тут виросте трава і осадить землю. Утім, навчатися у школі за кілька днів вже буде можна. Щоправда, тільки на другому поверсі.

На думку рятувальників, лиха гроза наробила, бо місцеві колектори просто не витримали такого обсягу води.

Криштопівчани, чиї двори затопило, залишились без майбутнього врожаю, бо городи змило, і без майна. Питної води у селі немає. Вчора сюди приїжджали представники облдержадміністрації, і сьогодні обласні та районні спеціалісти вже почали визначати обсяг збитків. Людям їх відшкодують з облбюджету відповідно до дефектних актів.

Школу, за словами першого заступника голови Близнюківської райдержадміністрації Володимира Іваненка, мають відремонтувати до початку навчального року — так само коштом області.

Та окрім населеного пункту, постраждали поля навколо трьох сел — Криштопівки, Тимофіївки, Берестового. За попередніми підрахунками, посіви змило з території від 1000 до 1500 гектарів. Чи відшкодовуватимуть збитки сільгоспвиробникам і хто буде це робити, має визначити обласне управління агропромрозвитку. Його спеціалісти цього тижня працюватимуть на Близнюківщині.