Збір підписів для проведення всеукраїнського референдуму провели у понеділок представники партії “Батьківщина”.
Батьківщинівці влаштували зустріч у дворі кав’ярні. Людей скликали оголошеннями у засобах масової інформації та на дверях під’їздів. У порядку денному — доцільність проведення референдуму і формулювання його питань.
Організатори зібрали, як свідчить протокол, 228 лозівчан. Про мету зборів і позицію Батьківщини популярно пояснив досвідчений оратор, депутат міськради від цієї політсили Сергій Коба. “Ми вважаємо, що саме громадяни України мають прийняти рішення, будемо ми продавати землю, чи ні. Бо земля — те єдине, що ще залишилось у власності всіх українців”, – сказав він.
Відповідно до законодавства, продавати паї можна буде вже з початку 2012 року. “Батьківщина” проти, Партія регіонів — за. Від міськрадівських регіоналів виступив земельник Андрій Шевченко. Підмітив: у поглядах на земельні питання на політичному Олімпі за останні рокивідбулися зміни. “Раніше земельні питання були коником Компартії, а Партія регіонів та БЮТ мали приблизно однакові погляди. Вчора було так, ну, сьогодні щось змінилося”, – зазначив він.
Слово незареєстрованому на зборах депутату надали як виключення. Головний аргумент Андрія Шевченка: земля народу давно не належить. Вона розпайована і роздана колишнім колгоспникам, які її вже продають.
Аргументи регіонала учасників зборів не переконали. Більшість з них, так само, як і Батьківщинівці, налаштовані проти продажу земель сільськогосподарського призначення. Звинувачувати у політичній заангажованості учасників зборів не можна: вони сипатизують різним партіям.
Зібрання ініціативи організаторів підтримало майже одноголосно: 227 голосів за референдум, і лише 1 — проти. Голосів проти могло бути більше. Міськрадівський регіонал Сергій Гришин хотів зареєструватися для офіційної участі у зборах, але не ризикнув. Його збентежила шапочка протоколу реєстрації.”Там було написано приблизно так: відомість учасників зборів на підтримку референдуму проти (підкреслив — прим.ред.) продажу землі. Мене стурбувало те, що у неї занесли б мої паспортні дані, і вони могли б піти вже на референдум, начебто я підтримую це питання”, – пояснмив Сергій Гришин.
Батьківщинівці зауваження регіонала називають чіплянням до слів. Своєї мети вони досягли: зібрали більше 200 підписів на підтримку референдуму. Весь пакет документів наступного дня вони передали до міськвиконкому. Звідти той має піти на Центрвиборчком. Якщо такі ініціативні групи по всій Україні зберуть 3 мільйони підписів, то ЦВК буде зобов’язаний провести референдум.