У п’ятницю у Харкові активісти фонду «Патріоти» збиралися на перше засідання. Обговорювали робочі питання.
Благодійний фонд «Патріоти», створений на підприємствах ІГ УПЕК, в тому числі на ЛКМЗ, з 1 серпня розпочав свою роботу. Відмінність цього фонду у тому, що кошти тут розподіляють не керівники, а самі працівники підприємств: ті, кого люди обрали в опікунську раду фонду «Патріоти». Якщо для харківських підприємств індустріальної групи УПЕК форма розподілу благодійної допомоги – через опікунські ради фонду – нова, то лозівчанам вона вже добре знайома. Три роки поспіль: з 2003 по 2006 роки у Лозовій та п’яти районах 180 виборчого округу діяв благодійний фонд «Патріот».
Зараз в індустріальній групі УПЕК працює 8,5 тисяч чоловік. Щомісяця у фонд «Патріоти» від компанії надходитиме 50 тисяч гривень. В залежності від прибутків індустріальної групи поступово ця сума може зростати.
Як сказав Анатолій Гіршфельд, голова Наглядової ради БФ «Патріоти»: Мета фонду надати допомогу людям, які дійсно вичерпали всі можливості і знаходяться в безвихідній ситуації. Це дуже важливо зрозуміти, тому що зараз ми переживаємо складний час, і, я розумію, у багатьох людей буває просто глухий кут, коли це, не дай Бог, стосується здоров’я близьких, їхнього здоров’я».
Головна ідея фонду «Патріоти» – справедливий розподіл коштів між людьми. Цю відповідальну задачу виконуватимуть на громадських засадах члени опікунської ради кожного підрозділу індустріальної групи УПЕК.
Ігор Чопенко, голова опікунської ради БФ «Патріоти» ЛКМЗ зазначив, що вже зараз люди починають звертатися з заявами. А Валентина Якущенко, член опікунської ради з інженерного центру ОКБШС підкреслила: «Кожному голові опікунської ради потрібно буде набратися мудрості і правильно вирішувати, кому потрібно віддати кошти у першу чергу. Не образити людину і не відмовити»
Робота фонду «Патріоти» тільки починається. Попереду безліч людських проблем, які потрібно буде вирішити. «Головне не залишати людей сам на сам з їхніми бідами», – так вважає голова наглядової ради фонду Анатолій Гіршфельд. – «Люди повинні відчувати себе захищеними, і найголовніше знати місце, де вони можуть отримати першочергову допомогу. Це дуже важливо на сьогодні».
Інна Воробйова