Нічийні хвостаті на вулицях Лозової

Безвідповідальне ставлення людей до тварин збільшує кількість безхатніх хвостатих. Чого більше: користі чи шкоди від милосердя до тварин?

Руді, чорні, білі – у дворах міста живуть різні коти. Одне у них спільне – вони нічийні. Полишати на призволяще маленьких мешканців свого подвір’я Зінаїда Шелудкова не хоче. Жінка доглядає дворових котів близько 20 років, зізнається, що в місяць на годування безхатьків витрачає близько 200 гривень.

Є сусіди, які проти  їдалень для котів біля під’їзду. Знаходяться й ті, хто Зінаїді Семенівні допомагають. Таких любителів сімейства котячих у Лозовій чимало. Але є й ті, хто проти такої благодійності. Люди скаржаться на бруд в під’їздах та біля них і загиджені пісочниці.

Директор обслуговуючого підприємства «Бумеранг» Надія Барахта каже, що часто їдальні для тварин-безхатьків, неабияк приваблюють мишей, щурів і мух, крім того у підвалах, де мешкають коти, розводяться блохи, які лізуть у квартири. Надія Барахта говорить, що розуміє наміри людей, які кормлять дворових котів, але просить їх про охайність.

Окрім бруду бездомні тварини можуть завдати шкоди і здоров’ю людей. «Собаки та коти – це поширювачі більшості інфекційних та паразитарних захворювань», – розповідає лікар-ветеринар Олександр Гончаров. Найнебезпечніша з цих хвороб – сказ. Щоб убезпечити улюбленців та себе від цього захворювання, лікар-ветеринар радить робити хвостатим ін’єкції від сказу, до того ж вони безкоштовні.

А для того, щоб гуманним способом зменшити кількість бездомних котів, ветеринар пропонує каструвати самців. Ця процедура для одного кота коштуватиме близько 50 гривень. А ще змінити ситуацію з тваринами-безхатьками можна тоді, коли люди усвідомлюватимуть відповідальність за тварин, яких беруть додому.

Дар’я Олійник